Oświadczenie Liverpoolu w sprawie Philippe Coutinho

0

Wszystko wskazuje, że końcu dobiegła saga transferowa z udziałem gwiazdy Liverpoolu – Philippe Coutinho. Właściciel klubu z Anfield, czyli Fensway Sports Group, wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Philippe Coutinho od dłuższego czasu znajdował się na celowniku FC Barcelona, a zainteresowanie jego pozyskanie zdecydowanie wzrosło, gdy Neymar przeszedł do Paris Saint-Germain i włodarze klubu z Katalonii musieli szukać jego następcę. W mediach spekuluje się, że Barcelona złożyła oficjalną ofertę za Coutihno, która opiewała na 100 milionów euro. Liverpool jednak zdecydował się ją odrzucić, bowiem celem właścicieli jest utrzymanie obecnego składu, aby ten mógł się włączyć do walki o końcowy triumf w Premier League.

Fensway Sports Group posiada większość udziałów Liverpool FC i postanowiła rozwiać wątpliwości w sprawie potencjalnej zmiany klubowej reprezentanta Brazylii:

– Chcielibyśmy wyjaśnić nasze stanowisko w sprawie możliwego transferu Philippe Coutinho. Klub definitywnie oświadcza, że jakakolwiek oferta za Philippe nie będzie rozważona a on pozostanie zawodnikiem Liverpool Football Club, gdy letnie okno zamknie się.

Coraz bliżej transferu Dembele?

Kto wie, czy taki rozwój sytuacji nie spowoduje, że Borussia Dortmund będzie mogła zażądać wyższej kwoty za Ousmane Dembele, który także jest na celowniku Barcelony. Wprawdzie początkowo zarówno niemiecki klub, jak i zawodnik, zapewniali, że nie dojdzie do transferu, to jednak mówi się, że Francuz nabrał chęci do przejścia do FC Barcelona.

Poprzedni artykułMarten de Roon ponownie w Atalancie. Rekord transferowy
Następny artykułRoss Barkley jednak pozostanie w Evertonie?