Oscar Cardozo wraca do ojczyzny. 34-latek zaprezentowany przez Libertad

0

Paragwajczyk przez dziesięć lat występował na europejskich boiskach. W jego CV przewinęły się takie zespoły jak Benfica Lizbona, Olympiakos Pireus czy Trabzonspor. Oscar Cardozo zdecydował się wrócić do ojczyzny, w której reprezentować będzie Club Libertad.

34-letni zawodnik swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w drużynie Club Atletico 3 de Febrero, z którego w wieku 22 lat przeszedł do Nacionalu Asuncion. Oscar Cardozo następnie został graczem argentyńskiego Newell's Old Boys. Paragwajczyk w barwach tego klubu rozegrał wyśmienity sezon 2006/2007 – w 33 spotkaniach aż 21 razy zapisywał się na listę strzelców. To spowodowało, iż poważnie zainteresowały się nim zespoły z wyższej, europejskiej, półki.

Najkonkretniejsza okazała się Benfica Lizbona, która za Oscara Cardozo zapłaciła niespełna 12 milionów euro. Środkowy napastnik w barwach “As Aguilas” występował przez siedem lat. W tym czasie był kapitanem tego zespołu, odnotował 175 meczów, w których strzelił aż 112 bramek!

Cardozo europejską przygodę z futbolem kontynuował wpierw w Trabzonsporze, a ostatnio w Olympiakosie Pireus. Paragwajczyk w ostatnim sezonie w Grecji zaliczył 34 występy i trzy razy zapisał się na listę strzelców. 34-latek wraz ze swoim zespołem wygrał Mistrzostwo Grecji.

Zasłużony powrót do ojczyzny

Wprawdzie kontrakt Oscara Cardozo z greckim zespołem miał obowiązywać do 30 czerwca 2018, to jednak obie strony doszły do porozumienia i umowę rozwiązano wcześniej. 34-latek, który jest już u schyłku swojej kariery, po dziesięciu latach spędzonych na Starym Kontynencie, zdecydował się na powrót do ojczyzny. Paragwajczyk został zawodnikiem Club Libertad. Nie wyjawiono jednak jak długo będzie obowiązywać jego umowa z tym zespołem.

Poprzedni artykułFatma Samoura: Zero tolerancji dla dopingowiczów!
Następny artykułDuże wzmocnienie Galatasaray! Bafetimbi Gomis zagra w Turcji