Optymistyczne informacje nt. stanu zdrowia Makuszewskiego

0
Maciej Makuszewski

Maciej Makuszewski odbył kolejną konsultację medyczną i otrzymał informacje, które mogą ucieszyć nie tylko niego, ale także jego sympatyków. Profesor Pier Paolo Mariani ocenił jego stan zdrowia i stwierdził, że zawodnik Lecha Poznań ma szansę na szybszy powrót do gry.

Maciej Makuszewski po raz ostatni na boisku pojawił się podczas feralnego dla niego spotkania Lecha Poznań z Cracovią. Reprezentant Polski w jego trakcie nabawił się urazu więzadeł krzyżowych, do wyleczenia którego potrzebna była operacja. Zawodnik przebył nią już w grudniu. Od tamtego okresu walczy z czasem, aby wrócić do pełni zdrowia i zdążyć na tegoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji.

Początkowe rokowania nie były dla niego najlepsze i eksperci nie dawali mu większych szans na wyjazd na mundial. 28-latek w ostatnich dniach odbył wizytę w Villa Stuart, gdzie był operowany przez Piera Paolo Marianiego. Makuszewski po tej konsultację dostał zgodę na zwiększenie zakresu ćwiczeń:

– Mam zielone światło na wykonywanie uderzeń, spokojną grę piłką i zmianę kierunków przy jej prowadzeniu. Mogę też próbować gry jeden na jeden.

Sam zawodnik zdradził, że na razie nie będzie trenował wraz z zespołem, a skupi się na indywidualnych ćwiczeniach:

– Będę pracował przede wszystkim indywidualnie. Za miesiąc wracam do Rzymu na kolejną konsultację. Teraz pora na kolejne cztery tygodnie ciężkiej pracy.

Bardzo prawdopodobne jest to, że skrzydłowy już podczas kolejnej wizyty u profesora Marianiego dostanie zielone światło na powrót do gry. Byłaby to świetna informacja zarówno dla niego, jak i Lecha Poznań, który potrzebuje jego wsparcia w walce o mistrzostwo Polski. Jak na razie podopieczni Nenada Bjelicy muszą sobie radzić bez Makuszewskiego – w 23. kolejce LOTTO Ekstraklasy na własnym stadionie podejmą Pogoń Szczecin. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 1.80.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułBoiska i klepiska – 23 kolejka Ekstraklasy
Następny artykułJasmin Burić – Chcę zagrać z Lechem Poznań w Lidze Mistrzów