Okienko transferowe skrócone we wszystkich zawodowych ligach w Anglii

0

English Football League (ciało zarządzające rozgrywkami ligowymi w Anglii) na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowała, iż letnie okienko transferowe zostanie skrócone we wszystkich ligach zawodowych wchodzących w skład tego stowarzyszenia. Wcześniej taką uchwałę zastosowano wyłącznie w Premier League.

Przedstawiciele Premier League już przed kilkoma miesiącami zdecydowali się na skrócenie letniego okienka transferowego w tych rozgrywkach – będzie się ono kończyć 9 sierpnia – a taka decyzja jest związana z tym, aby trenerzy mieli jasność, z których zawodników będą mogli korzystać od początku rywalizacji.

Śladem najwyższego szczebla rozgrywkowego w Anglii poszły inne ligi, które wchodzą w skład English Football League. Transfery definitywne będą mogły być przeprowadzane do 9 sierpnia do godziny 17 czasu lokalnego. Warto dodać, że nadal do końca sierpnia będzie można rejestrować graczy pozyskanych na zasadzie wolnego transferu i wypożyczać piłkarzy z innych zespołów.

O powodach podjęcia takiej decyzji wypowiedział się dyrektor generalny EFL, Shaun Harvey:

– Po przedyskutowaniu obu opcji na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, jestem zadowolony, że sprawa została wyjaśniona przez kluby przed początkiem kolejnego sezonu. To nowe podejście pozwoli drużynom i menadżerom na stabilizację, której potrzebują na początku rozgrywek. Wciąż będą mogli dodać do końca miesiąca nowe ogniwa, jeśli odczują taką potrzebę.

English Football League to rozgrywki piłkarskie, w których uczestniczą profesjonalne kluby z Anglii i Walii. Założone w 1888 roku, są to najstarsze tego typu rozgrywki na świecie. Zalicza się do nich wszystkie rozgrywki, aż do League Two (czwarty szczebel).


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułTaras Romańczuk otrzymał polskie obywatelstwo
Następny artykułDani Suarez zostanie w Górniku Zabrze na kolejny sezon