Ogromny pech napastnika Lecha Poznań

0

Elvir Koljić jeszcze nie miał okazji dobrze zaprezentować się w barwach Lecha Poznań, a wszystko wskazuje, że nie będzie miał ku temu kolejnej okazji. Kontuzja, które Bośniak nabawił się w meczu LOTTO Ekstraklasy przeciwko Śląskowi Wrocław (2:1) jest tak poważna, że najprawdopodobniej wykluczy go z gry do końca obecnego sezonu.

Elvir Koljić do kadry Lecha Poznań dołączył w zimowym okienku transferowym w ramach wypożyczenia z FK Krupa. Popularny “Kolejorz” zapewnił sobie prawo pierwokupu tego napastnika, ale nie wiadomo, czy z niego skorzysta. Wszystko ze względu na kontuzję, której Bośniak nabawił się w meczu ze Śląskiem Wrocław.

22-latek już po 15 minutach musiał opuścić boisko, a następnie wykonane badania wykazały, że doznał urazu więzadeł pobocznych kolana. Jest to kontuzja, która wykluczy go z gry na około 10 tygodni. Więcej na ten temat powiedział doktor Lecha Poznań, Andrzej Pyda:

– Elvir doznał uszkodzenia więzadeł pobocznych kolana. Przez najbliższe trzy tygodnie będzie miał unieruchomioną nogę. To jednak nie przeszkodzi w przeprowadzeniu rehabilitacji. Po badaniach kontrolnych obciążenia treningowe zostaną zwiększone. Jego przerwa w grze potrwa co najmniej dziesięć tygodni. Może jednak być dłuższa. Wiele zależy od tego, jak będzie przebiegała rehabilitacja.

Dla Koljicia mecz ze Śląskiem Wrocław był trzecim w barwach Lecha Poznań. Po raz pierwszy trener Nenad Bjelica zaufał mu na tyle, że skorzystał z jego usług od pierwszej minuty. “Kolejorz” w następnym spotkaniu będzie sobie musiał radzić bez tego napastnika. Poznaniaków czeka trudne zadanie, bowiem na wyjeździe zagrają z Legią Warszawa. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 3.30.