Z powodu olbrzymich zamieszek, w których ucierpieli także piłkarze,  finał Copa Libertadores pomiędzy Boca, a River Plate został przełożony! 

To, że spotkania finałowe Copa Libertadores pomiędzy Boca Juniors, a River Plate przyniosą ogromne emocje, wiedzieliśmy od dawna. Mieliśmy jednak nadzieję, że będą to emocje pozytywne, wynikające ze świetnego sportowego widowiska. W pierwszym spotkaniu dokładnie tak było, ale to co wydarzyło się przed rewanżem, przerosło nasze wyobrażenia. Przed stadionem doszło do olbrzymich zamieszek, w których ucierpieli także piłkarze gości.

Kibice River Plate zaatakowali autokar, w którym na stadion przemieszczali się kibice Boca Juniors. Jedna z butelek rozbiła szybę, ucierpiało kilku piłkarzy, a Pablo Perez zakończył feralny przejazd ze szkłem w oku. Ponadto do pojazdu dostał się gaz pieprzowy, a spora część zawodników po dotarciu na stadion wymiotowała i nie była w stanie wyjść na murawę.

Chociaż prezesi CONMEBOL, Alejandro Domínguez, i FIFA, Gianni Infantino nalegali na to, by oba zespoły rozegrały mecz w wyznaczonym terminie, rewanżowe spotkanie finału Copa Libertadores ostatecznie zostało przełożone na jutro. Mamy nadzieję, że nie będziemy świadkami powtórki wydarzeń, ale patrząc na poniższy filmik, który pokazuje w jaki sposób kibice River Plate zamierzali przenieść race na stadion, mamy spore obawy. Ponadto trzeba zaznaczyć, że część kibiców opuszczających stadion po ogłoszeniu przełożenia spotkania została okradziona z biletów. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu padł remis 2:2.


Już w sobotę czeka na nas ciekawe spotkanie w Premier League – Bournemouth podejmie Arsenal. Kto wygra? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą, zapowiedzią oraz propozycjami typów do tego spotkania.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.