Europejskie puchary na platformie Cyfrowego Polsatu

0

Cyfrowy Polsat wygrał jeden z najważniejszych przetargów o prawa telewizyjne, jeśli chodzi o piłkę nożną. Począwszy od 2018 roku na antenach tej platformy transmitowane będą europejskie puchary – Liga Mistrzów oraz Liga Europy.

Grupa Polsat okazała się najkonkretniejsza w wyścigu o prawa do transmitowania najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich w Europie, czyli Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

– Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy prawa do tak doskonałego produktu, jakim jest Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA. Dla naszej Grupy, w tym dla platformy cyfrowej, jest to strategiczna inwestycja. Transmitując w ostatnich latach eliminacje do ME 2016, udane dla Polski ME 2016 oraz eliminacje do MŚ 2018 obserwujemy rosnącą popularność transmisji z rozgrywek piłkarskich. To utwierdziło nas w przekonaniu, że inwestowanie w piłkę nożną na najwyższym poziomie jest właściwym kierunkiem działania. Zakup wyłącznych praw do LM i LE na kolejne trzy lata to ekscytujące wydarzenie dla naszej Grupy – wyjaśnił Maciej Stec z Grupy Polsat.

Europejskie puchary na wyłączność

Już od przyszłego sezonu, przynajmniej do 2021 roku, na antenach Cyfrowego Polsatu będziemy mogli obejrzeć wszystkie 1.029 meczów. Udogodnieniem dla kibiców jest również fakt, iż od przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, spotkania nie będą rozgrywane o jednej godzinie, czyli 20:45. Dzięki temu, że mecze będą się odbywać o 19:00 oraz 21:00, widz nie będzie miał dylematu, które z wydarzeń wybrać.

– Jestem przekonany, że wszystkie nowości, jakie wprowadza UEFA od sezonu, od którego my będziemy pokazywać Ligę Mistrzów, będą korzystne dla widzów i kibiców. Nowe godziny rozgrywania spotkań w Lidze Mistrzów – 19 i 21, pozwolą kibicom i widzom zobaczyć większą liczbę spotkań, a więcej zespołów z najsilniejszych lig oznacza wyższy poziom rywalizacji i rozgrywanych meczów – dodał dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat, Marian Kmita.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 187
Następny artykułDominik Furman podpisał kontrakt z Wisłą Płock