Ekstraklasa SA zdecydowała, że zawodnicy Legii Warszawa nie otrzymają medali za zdobycie mistrzostwa Polski na stadionie Lecha Poznań. Oczywiście jeśli wywalczą je w najbliższą niedzielę.

Przypomnijmy, że debata na temat tego, czy Legia w przypadku zdobycia mistrzostwa Polski na stadionie w Poznaniu powinna od razu otrzymać puchar i medale trwała od wielu dni. Dzisiaj jeden z działaczy warszawskiego klubu zaproponował nawet, żeby ostatni mecz LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Kolejorzem i Wojskowymi został rozegrany w… Warszawie.

Propozycja była odważna, ale trzeba przyznać, że z biegiem czasu dekoracja z udziałem legionistów w Poznaniu wydawała się coraz mniej realna. Wszystko przez obawy o reakcję kibiców Lecha Poznań i bezpieczeństwo na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Teraz wiemy z 100% pewnością, że do żadnej dekoracji tam nie dojdzie. Oto pełna treść komunikatu wydanego przez Ekstraklasę SA:

W dniu 15 maja odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli Lecha Poznań, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok oraz Ekstraklasy S.A. Po wysłuchaniu argumentów Klubów podjęto decyzję, że w sytuacji, gdyby mistrzem Polski została Legia Warszawa, ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się w Poznaniu, lecz zostanie przeprowadzona zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy. Szczegóły ewentualnej ceremonii zostaną podane przez Legię w porozumieniu z Ekstraklasą S.A.

Jednocześnie klub Lech Poznań zobowiązał się do podjęcia wszelkich niezbędnych działań, mających na celu zapewnienie zawodnikom, sztabowi trenerskiemu oraz kibicom maksymalnie szybkiego opuszczenia stadionu. Dzięki temu przedstawiciele Legii mogliby jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, by tam móc uczestniczyć w ceremonii.

Jednocześnie Ekstraklasa S.A. informuje, że w przypadku wywalczenia tytułu mistrzowskiego przez Jagiellonię Białystok, ceremonia wręczenia trofeum dla Jagiellonii odbędzie się w Białymstoku bezpośrednio po zakończeniu zawodów.

Podczas ceremonii mistrzowskiej zostaną wręczone: trofeum oraz komplet 45 medali dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz innych przedstawicieli Mistrza Polski” – czytamy.

W tym wszystkim zapomina się trochę o zespole Jagiellonii Białystok. Klub z Podlasia przecież spokojnie może wygrać swój mecz z Wisłą Płock. Wówczas to Legia musi zdobyć punkt w starciu z Lechem. Nie ukrywajmy, że kibice Kolejorza daliby wiele, by ich ulubieńcy wygrali z Legią, by zobaczyć upokorzenie wciąż panujących mistrzów Polski. Jaga jest też faworytem bukmacherów jeśli chodzi o mecz z ekipą Jerzego BrzęczkaLVBet za wygraną drużyny prowadzonej przez Ireneusza Mamrota proponuje kurs: 1.67. Dużo więcej można zarobić stawiając na gości: 5.30. Odnośnie meczu Lech – Legia nie ma faworyta. Kurs na Kolejorza to: 3.00, a na Legię 2.50.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł