Odra Opole zbroi się do walki o awans

0

Odra Opole we wtorek zaprezentowała kolejnego zawodnika, który podczas zimowego okienka transferowego zasili ich szeregi. Wicelider Nice 1 Ligi zakontraktował Tomasa Mikinica, który w przeszłości występował nawet w europejskich pucharach.

Odra Opole w tym sezonie jest beniaminkiem Nice 1 Ligi, ale nie przeszkadza jej to, przynajmniej w tej fazie, walczyć o najwyższe cele w tych rozgrywkach. Zespół z województwa opolskiego jak dotychczas zajmuje drugie miejsce w tabeli i w kontynuacji zmagań wyrósł na poważnego kandydata do walki o miejsca premiowane awansem do LOTTO Ekstraklasy.

Włodarze klubu ostatnim transferem wyraźnie dają do zrozumienia, że nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Nowym piłkarzem Odry Opole został Tomas Mikinic. 25-latek trenował z zespołem od początku okresu przygotowawczego i swoimi umiejętnościami przekonał szkoleniowca Mirosława Smyłę. To poskutkowało tym, że postanowiono podpisać z nim kontrakt.

Trener Odry Opole wierzy w jego umiejętności i przewiduje, że będzie dużym wzmocnieniem drużyny:

– Podobał mi się sposób, w jaki poruszał się po boisku. Jego zadziorność, szybkość, dynamika, odpowiednie przygotowanie techniczne. To ciekawa postać. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale mam nadzieję, że będzie sprzedawać swoje umiejętności w lidze.

Boczny pomocnik w przeszłości grał w takich klubach, jak: Lokomotiva Zvolen, Spartak Trnava czy Zeleziarne Podbrezova. Słowak może się pochwalić ośmioma występami w eliminacjach do Ligi Europy, które zanotował w macierzystym zespole z Trnavy.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułZwrot akcji ws. Rafała Wolskiego. Dołączy do zawodników Lechii w Turcji
Następny artykułManuel Neuer zaczeka na powrót do gry. W Monachium nie chcą ryzykować