Nowy trener Jagiellonii – Ireneusz Mamrot zastąpi Michała Probierza

0
Mamrot nowym szkoleniowcem Jagielloni

Wiadomo, kto zastąpi Michała Probierza na posadzie szkoleniowca Jagiellonii Białystok. Będzie to Ireneusz Mamrot, który w ostatnim czasie trenował klub Chrobry Głogów.

Już w marcu pojawiła się informacja, iż najbardziej utytułowany trener w historii Jagiellonii, Michał Probierz, nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu. Trener, który w ubiegłym sezonie poprowadził swój zespół do drugiego miejsca w Lotto Ekstraklasie, zdecydował, iż nadszedł czas na ponowne sprawdzenie swoich sił poza granicami naszego kraju.

Natychmiast pojawiły się spekulację na temat tego, kto zastąpi miejsce Michała Probierza w Białymstoku. Głośno mówiło się na temat kandydatur Macieja Bartoszka, Franciszka Smudy czy chociażby Jerzym Brzęczku. Wśród potencjalnych nowych trenerów wymieniano także byłego selekcjonera reprezentacji Bułgarii – Ljubosława Peneva. W kontekście tego ostatniego mówiło się nawet, że negocjacje są na ostatniej prostej.

Tymczasem, żaden z wyżej wymienionych, nie został nowym trenerem Jagiellonii. Dziennikarz “Przeglądu Sportowego”, Piotr Wołosik, poinformował, że stery w Białymstoku obejmie Ireneusz Mamrot. Chwilę później te wieści potwierdził prezes “Jagi” – Cezary Kulesza.

Sportowy awans Mamrota

46-letni trener od 2010 roku był opiekunem Chrobrego Głógów. Mamrot z klubem z województwa dolnośląskiego przebył drogę od III ligi aż do zaplecza ekstraklasy. Jego zespół w minionym sezonie zajął 12. miejsce w Nice I Lidze. Warto odnotować, że Mamrot na początku czerwca przedłużył kontrakt z Chrobrym, który jednak został rozwiązany. Włodarze klubu poinformowali o tym za sprawą specjalnego komunikatu.

– Chrobry Głogów rozwiązał kontrakt z trenerem Ireneuszem Mamrotem. Stało się to na wczorajszą prośbę trenera. W dniu dzisiejszym osiągnięto porozumienie dotyczące warunków, na jakich przedłużony w tym samym miesiącu kontrakt zostanie rozwiązany – można przeczytać.

Poprzedni artykułAndré Silva piłkarzem Milanu!
Następny artykułPSG odrzuciło ofertę – Marco Verratti nie dla Barcelony