Nike ubierze kolejny zespół z Premier League

0
tottenham-nowe-stroje

Od sezonu 2017/18 firma Nike, wiodący na świecie producent obuwia i odzieży sportowej, stanie się oficjalnym dostawcą odzieży dla Tottenhamu. Strony podpisały długoterminową umowę.

“Koguty” zakończyły swój najbardziej udany sezon w Premier League. W kolejnych rozgrywkach ekipa Mauricio Pochettino swoje mecze będzie rozgrywała na Wembley, a przez rok ma być ukończony nowy obiekt Tottenhamu, mogący pomieścić 61 tysięcy widzów.

Producent ubierze zespoły mężczyzn, kobiet, akademii oraz sztab szkoleniowy Tottenhamu. Wcześniej stroje sportowe dostarczała firma Under Armour.

Z przyjemnością nawiązujemy współpracę z Nike, jedną z wiodących marek na świecie. Nike rozpoczyna współpracę z nami w momencie, gdy w klubie zachodzą największe zmiany. Za rok razem rozpoczniemy nowy rozdział w historii klubu na nowym stadionie – powiedział po podpisaniu umowy Daniel Levy, prezes Tottenhamu. 

“Koguty” z tytułu umowy otrzymają około 30 milionów funtów za sezon. W nowych strojach domowych zadebiutują 22 lipca w Orlando, gdzie zmierzą się w meczu towarzyskim z Paris Saint Germain. Komplet wyjazdowy zaprezentują tydzień później w Nashville, gdzie ich rywalem będzie Manchester City.

Ofensywa

To nie jedyny sukces tej firmy w Londynie. Amerykanie podpisali niedawno umowę z Chelsea, którą dotychczas ubierał Adidas. The Blues dostaną jednak zdecydowanie większe środki od Tottenhamu, bo aż 60 milionów funtów za sezon.

Nike notuje ostatnio świetną passę, jeśli chodzi o umowy z najlepszymi zespołami. Oprócz ostatnich kontraktów z Tottenhamem i Chelsea warto przypomnieć o dość sporym sukcesie, jeśli chodzi o reprezentacje narodowe. W grudniu gigant podpisał dziesięcioletni kontrakt z francuską federacją piłkarską kosztem Adidasa. Francuzi za każdy rok umowy otrzymają 50,5 miliona euro, na które składa się: 38 milionów w gotówce, 7,5 miliona w sprzęcie i 5 milionów, które będzie przekazywane na futbol amatorski.

nike-francja

Poprzedni artykułJagiellonia znalazła następcę Wasiljewa! Duże wyzwanie przed Martinem Pospisilem
Następny artykułOficjalnie: Damian Kądzior w Górniku Zabrze