Nika Kaczarawa dołączył do Korony Kielce. Z zespołem trenuje także syn właściciela

0
Nika Kaczarawa zawodnikiem Korony Kielce

Korona Kielce zdecydowała się rozpocząć łowy na rynku transferowym. Nowym zawodnikiem popularnych “Scyzorów” został Nika Kaczarawa. Na pierwszym treningu pojawił się także Fabian Burdenski.

Nowy napastnik bez wątpienia powinien wnieść dużo jakości do gry kieleckiego zespołu. Nika Kaczarawa do Korony przeszedł z FK Rostów, ale w ostatnim czasie przebywał na wypożyczeniu. Gruzuin występował w cypryjskim Ethnikosie Achnas. 23-latek w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym kraju w ubiegłym sezonie odnotował 27 występów. W nich 16-krotnie trafiał do siatki rywala, oraz zapisał na swoim koncie siedem asyst.

Chęć zatrudnienia Kaczarawy wykazywał między innymi APOEL Nikozja czy Dinamo Tibilisi, w którym trenerem jest ojciec zawodnika. Ostatecznie to jednak oferta Korony Kielce przyciągnęła Gruzina, który do klubu z województwa świętokrzyskiego trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Z Koroną Kielce trenuje również Fabian Burdeński, czyli syn właściciela tego klubu, Dietmara Burdenskiego. 25-latek w ostatnim czasie grał w trzecioligowym FSV Frankfurt (notabene jego trenerem był obecny szkoleniowiec zespołu z Kolporter Arena, Gino Lettieri). Burdenski jednak nie dostał zbyt wielu szans, bo na boisku pojawił się wyłącznie osiem razy. Co ciekawe defensywny pomocnik ma już za sobą epizod w polskiej lidze. Niemiec w sezonie 2013/2014 był zawodnikiem Wisły Kraków.

W klubie pozostanie także Bartosz Rymaniak. Etatowy obrońca Korony Kielce zdecydował się przedłużyć kontrakt, o czym poinformował osobiście. – Zaakceptowałem warunki umowy. W przyszłym tygodniu złożę podpis pod kontraktem – zdradził Polak.

Poprzedni artykułME U-21: Skandal z Donnarummą, zwycięstwa Niemców i Włochów
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 184