Neven Subotić piłkarzem Saint-Étienne

0
Neven Subotić

Po prawie dziesięciu latach spędzonych w Borussii Dortmund Neven Subotić zdecydował się na zmianę klubowych barw i podpisał kontrakt z AS Saint-Étienne.

Piłkarz, który rozegrał 36 spotkań w narodowych barwach zdecydował się na zmianę otoczenia, a dyrektor wykonawczy klubu Hans-Joachim Watzke oraz dyrektor sportowy Michael Zorc zgodzili się na prośbę zawodnika o rozwiązanie kontraktu z powodu jego wielkich zasług dla drużyny oraz zaangażowania w każdym ze spotkań w jej barwach. Tym samym Serb trafił do AS Saint-Étienne za darmo i w nowym klubie podpisał 2,5-letni kontrakt.

– Chciałbym podziękować Borussii za wszystkie spędzone tu lata. Przeżyliśmy razem wiele pięknych chwil, na które wspólnie zapracowaliśmy. Będę to trzymał w moim sercu i pamiętał o tym na zawsze. Dziękuję za wszystko. Dziękuję również kibicom, bez których wsparcia nie byłoby to możliwe. To był dla mnie zaszczyt grać przy Waszym dopingu. Bardzo zbliżyłem się do tego klubu i ludzi z miasta. Ta więź będzie trwała wiecznie – w tak piękny sposób z klubem pożegnał się Neven Subotić.

29-letni reprezentant Serbii przez ostatnie niemal dziesięć lat był piłkarzem Borussii Dortmund i w jej barwach rozegrał aż 263 występy. W tym czasie zdobył 18 bramek i zanotował pięć asyst, co na pewno nie jest złym wynikiem jak na środkowego obrońcę. Neven Subotić przez długi czas był filarem linii defensywnej BVB i zdobył z tym klubem dwa mistrzostwa Niemiec, puchar kraju, a także dwa Superpuchary.

Już w sobotę AS Saint-Étienne rozegra kolejny mecz ligowy i podejmie przed własną publicznością ekipę Caen. Faworytem tego starcia według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna będą gospodarze – kurs na ich zwycięstwo wynosi 2,06.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułOd Shearera do Mięciela: U boj, u boj, za narod svoj!
Następny artykułToby Alderweireld będzie gotowy na pojedynek z United