Nawałka – Zaczynamy nowy etap

0
Adam Nawałka

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, wziął udział w pierwszej konferencji przed meczami towarzyskimi z Urugwajem i Meksykiem. Sprawdźcie, co trener naszej kadry miał do powiedzenia.

Już 10 i 13 listopada nasza reprezentacja zmierzy się w meczach kontrolnych z Urugwajem i Meksykiem. Selekcjoner Polaków, Adam Nawałka, potwierdził, że w trakcie tych spotkań spróbuje nowego ustawienia taktycznego:

– Chcemy poszerzyć nasze możliwości taktyczne. Naszym najlepszym ustawieniem jest to z czwórką obrońców i będziemy je doskonalić, ale mamy świetną okazję, by spróbować czegoś innego. Rozegramy kilka spotkań w nowym systemie, a potem zadecydujemy co lepiej nam wychodzi. Później jedną zmianą będziemy mogli wrócić do podstawowego systemu – to praktyczne i efektywne.

Trener naszej kadry zdecydował się na powołanie na mecze kontrolne kilku nowych twarzy. Czy któryś z nich otrzyma szansę debiutu z orzełkiem na piersi?

– O powołaniach decyduje postawa graczy w lidze. Ci gracze przyjeżdżają na kadrę po raz pierwszy, rokują naprawdę dobrze i ja chcę przyjrzeć się im bliżej. To, czy dostaną szansę, zależy od ich postawy na treningach. Ja w nich wierzę.

Wszystko wskazuje na to, że po sukcesie w zeszłorocznych mistrzostwach Europy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski nie będzie niepotrzebnie poszukiwać zmian i powieli projekt przygotowań:

– Korzystamy z doświadczeń, których nabraliśmy podczas Euro. Tamte przygotowania były na bardzo dobrym poziomie, efekty było widać w trakcie turnieju – zarówno w ustawieniu obronnym, jak i przygotowaniu fizycznym. Teraz będziemy powtarzać program przygotowań z odpowiednimi korektami.

Czy Polacy wygrają z reprezentacją Urugwaju, która zagra bez Luisa Suareza? Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna faworytem tego starcia są gospodarze, na których zwycięstwo kurs wynosi 2,35.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLa Liga – Faworyci nie zawiedli, niespodziewany bohater Barcelony
Następny artykułCzy Robert Lewandowski zostanie na zgrupowaniu?