Adam Nawałka – Nie zasłużyliśmy na porażkę

0
Adam Nawałka

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, po meczu towarzyskim z Nigerią nie ukrywał, że jego zdaniem nie byliśmy gorsi od rywali i zdecydowanie nie zasłużyliśmy na porażkę.

Selekcjoner reprezentacji Polski zapytany przez dziennikarzy o ocenę występu debiutantów stwierdził, że za wcześnie na wystawienie ocen któremukolwiek z graczy, a na dokładną analizę meczu z Nigerią przyjdzie jeszcze czas. Adam Nawałka nie ukrywał, że dziś najważniejszym celem było przetestowanie ustawienia i kilku zawodników w starciu z mocnym przeciwnikiem, a jego podopieczni spisali się nieźle i nie zasłużyli na porażkę:

– Graliśmy z wymagającym rywalem i chcieliśmy przetestować szerszą grupę zawodników, a także nowe ustawienie. Moim zdaniem nowi gracze zaprezentowali się z dobrej strony, ale na szczegóły przyjdzie jeszcze czas, niedługo dokładnie przeanalizujemy to spotkanie.

– Nie uważam, że zasłużyliśmy na to, by przegrać. Według mnie prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy zagrożenie, nie byliśmy gorsi od Nigerii. Boli nas jednak to, że od trzech meczów nie strzeliliśmy bramki. Wiemy co mamy poprawić w najbliższej przyszłości. Cieszyć może natomiast to, że grając w nowym ustawieniu prezentujemy się coraz lepiej.

60-letni trener odniósł się także do urazu, którego w trakcie meczu doznał Karol Linetty, a także odpowiedział na pytania dotyczące gry Dawida Kownackiego w meczu młodzieżowej reprezentacji Polski z Litwą:

– Jeżeli chodzi o sytuację Dawida Kownackiego, to porozmawiam na ten temat z samym zawodnikiem i z Czesławem Michniewiczem. Myślimy o tym, by wypożyczyć go do zespołu młodzieżowego, tym bardziej, że to kapitan tej drużyny. W takim wieku Dawid potrzebuje jak największej ilości minut na boisku, rytmu meczowego, ale nawet mimo tego, że ostatnio nie mógł na to liczyć, dziś pokazał się z dobrej strony.

– Karol jest w na konsultacji w szpitalu, doznał urazu twarzy, bodajże ma przecięty łuk brwiowy. Więcej na temat jego stanu zdrowia będziemy wiedzieli za kilka godzin.


Mistrzostwa świata rozpoczną się już 14 czerwca, a według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet jego największym faworytem są Niemcy i Brazylijczycy, których triumf wyceniany jest na 5,50. Kolejni na liście są Francuzi, na których wygraną kurs wynosi 7,00.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułMecze towarzyskie – Z Kolumbią Polacy mogą mieć nie lada problemy
Następny artykułVictor Moses – Byłem faulowany w polu karnym