Nawałka – Mamy szansę na rewanż za Euro

0
Adam Nawałka

Adam Nawałka po losowaniu rywali w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA nie krył ekscytacji rywalizacją z bardzo mocnymi przeciwnikami.

Liga Narodów UEFA ma na celu zastąpienie meczów towarzyskich, które najczęściej były traktowane po macoszemu. Teraz rywalizacja w nich będzie się toczyć między innymi o bezpośredni awans do mistrzostw Europy, a nasza reprezentacja trafiła na bardzo mocnych Włochów i Portugalczyków. Co do powiedzenia po losowaniu miał trener naszej kadry, Adam Nawałka?

– Z dużym dystansem podchodziliśmy zarówno do losowania mistrzostw świata, tak jak i tego teraz. Nie tracimy energii na to, na co nie mamy wpływu. Nasi przeciwnicy bez dwóch zdań są z najwyższej półki i my się z tego cieszymy. Mecz z Portugalią może być dla nas rewanżem za mistrzostwa Europy.

Selekcjoner naszej reprezentacji nie ukrywa, że brak awansu Włochów na mistrzostwa świata można potraktować jako przypadek. Według niego to świetna drużyna, która z całą pewnością szybko się odbuduje:

– Włosi nie zakwalifikowali się do mundialu, ale to nadal kraj z piłką nożną na najwyższym możliwym poziomie. Wielokrotnie byłem na stażach trenerskich w tym kraju i wiem, jak oni podchodzą do piłki nożnej. Oni będą chcieli udowodnić kibicom, że nadal są świetną drużyną, mimo tego, że nie awansowali na turniej do Rosji.

Przy okazji spotkania z Adamem Nawałką dziennikarze zapytali go, czy zamierza traktować rozgrywki Ligi Narodów UEFA tak jak Joachim Loew. Trener Niemców stwierdził bowiem, ze jego plan na mecze z Francją i Holandią to testowanie nowych, perspektywicznych graczy, którzy mogą wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji:

– Dla nas to będzie świetne przygotowanie się do eliminacji do mistrzostw Europy. My mamy troszkę inne podejście niż Niemcy i też mniejszą liczbę tak klasowych piłkarzy. Według mnie Liga Narodów to świetny pomysł i gra w takim formacie najbardziej nam się przyda.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułDe Gea i Courtois czają się na przyszłość Navasa w Realu Madryt
Następny artykułRomario Balde zawieszony na pół roku