Naby Keita przeniesie się do Liverpoolu w 2018 roku!

0

Liverpool FC właśnie potwierdził największy transfer w historii klubu. Nowym zawodnikiem popularnych “The Reds” został piłkarz RasenBallsport Lipsk Naby Keita.

Już od dłuższego czasu w mediach pojawiały się spekulacje dotyczące przejścia Naby'ego Keity do Liverpoolu. Zarówno piłkarz, jak i angielski klub byli zdeterminowani, aby dobić targu, ale chętny na takie rozwiązanie nie był dotychczasowy pracodawca Gwinejczyka – RB Lipsk. Ostatecznie doszło do porozumienia między wszystkimi stronami i największy transfer w historii Liverpoolu stał się faktem.

Wprawdzie oficjalnie ogłoszono już, że Keita trafi do Liverpoolu, to jednak stanie się to dopiero pierwszego lipca 2018 roku. Środkowy pomocnik do tego czasu wciąż będzie występować w drużynie wicemistrza Bundesligi. “The Reds” na transfer 22-latka wydadzą 70 milionów euro. Wcześniej największa kwota wydana przez włodarzy tego klubu to 46,5 miliona euro zapłacone za Christiana Benteke.

Keita ma już za sobą pierwszą rozmowę z klubowymi mediami Liverpool FC:

– Jestem szczęśliwy, że osiągnięto porozumienie, które pozwoli mi trafić do Liverpoolu w przyszłym roku, kiedy stanę się częścią projektu, który bardzo mnie ekscytuje. Moje zaangażowanie w grę dla RB Lipsk pozostanie na najwyższym poziomie aż do czasu mojego odejścia. Zawsze dawałem z siebie wszystko nosząc tę koszulkę. Z racji, że sprawa mojej przyszłości jest już rozwiązana, mogę w pełni skupić się na grze i osiągnąć wielkie rzeczy. Dopóki nie dołączę do nowej drużyny, będę jej wielkim fanem na odległość.

Reprezentant Gwinei w 2016 roku trafił z RB Salzburg do RB Lipsk za 15 milionów euro. Keita ma za sobą wyśmienity sezon, w którym 31 meczach w Bundeslidze zdobył osiem bramek.

Poprzedni artykułZbigniew Małkowski zawiesił buty na kołku
Następny artykułManchester City gra va banque. Kusząca oferta za Alexisa Sancheza