Murapol inwestuje w Widzew Łódź

0

Widzew Łódź wraz z firmą Murapol SA założył spółkę akcyjną. Poinformowano o tym za sprawą komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie Widzewa.

Widzew Łódź kilka lat temu wpadł w poważne tarapaty. W klubie brakowało pieniędzy nie tylko na wypłaty zawodników, ale również na codzienne funkcjonowanie. W zarządzie doszło do wielu przetasowań, a zreformowana drużyna w sezonie 2015/2016 przystąpiła do rywalizacji w IV lidze.

Wtedy rozpoczęła się odbudowa Widzewa Łódź. Klub zdołał awansować do III ligi, a w poprzednim sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym zajął trzecie miejsce.

Murapol już kilka miesięcy temu został sponsorem łódzkiego klubu. Teraz zrobiono krok w przód i stworzono spółkę akcyjną. Celem założenia spółki jest jak najszybszy powrót RTS-u na najwyższy poziom rozgrywkowy. Oto oficjalny komunikat:

– Strony przewidziały zamknięty katalog czynności wymagających jednomyślności oraz zastrzegły przepisy umowne chroniące prawo Stowarzyszenia do historycznego herbu Widzewa. Strony ustaliły, że w spółce Widzew Łódź Stowarzyszenie RTS Widzew będzie miało przedstawicieli w zarządzie i radzie nadzorczej.

“Dziennik Łódzki” informuje, że negocjacje trwały kilka tygodni, a firma Murapol SA w Widzew Łódź ma zainwestować 15 milionów złotych w ciągu pięciu lat. Dodatkowo Murapol włączy się nie tylko do pomocy finansowej, ale również organizacyjnej. Deweloper wcześniej angażował się w rozwój innego piłkarskiego klubu – TS Podbeskidzie Bielsko Biała.

Poprzedni artykułJoel Valencia nowym nabytkiem Piasta Gliwice
Następny artykułAndrew Robertson przeszedł z Hull City do Liverpoolu