Munir ma dość Hiszpanii! Zmienia ligę i… reprezentację

0
Munir

Już niedługo 21-letniego Munira El Haddadiego może nic nie łączyć z hiszpańską piłką. To o tyle ciekawe, że zawodnik jest wychowankiem FC Barcelony i ma za sobą nawet jeden występ w reprezentacji kraju.

Munir do tej pory występował tylko na hiszpańskich boiskach. Ostatni sezon spędził w Valencii, dokąd został wypożyczony z FC Barcelony. W ,,Dumie Katalonii” nie otrzymywał zbyt wielu szans na grę. Daleko mu było do dyspozycji z 2014 roku, kiedy przebojem wdarł się do pierwszej drużyny i stał się jedną z największych gwiazd młodego pokolenia w Hiszpanii.

Czas na zmiany

Najprawdopodobniej piłkarz niedługo zmieni otoczenie. Hiszpańskie media informują o zainteresowaniu ze strony Zenitu Sankt Petersburg. Rosyjski klub jest ponoć skłonny wydać na 21-latka aż 20 milionów Euro. Taka oferta na pewno zadowoliłaby władze FC Barcelony, które nie zamierzają za wszelką cenę zatrzymywać Munira u siebie.

Zmiana klubu dopiero przed Munirem, ale piłkarz zdążył już zmienić reprezentację. Zawodnik otrzymał zgodę od FIFA na występy w drużynie narodowej Maroka, skąd pochodzą jego rodzice. Wydanie zgody było konieczne, ponieważ w 2014 roku Munir rozegrał 13 minut w starciu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w barwach Hiszpanii.

Munir wcześniej występował też w hiszpańskich młodzieżówkach. Błyszczał zwłaszcza w reprezentacji do lat 21. W szesnastu rozegranych meczach aż dziesiąciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Na równie wysoką skuteczność napastnika liczą teraz kibice w Maroku.

 

Poprzedni artykułBłyskawiczny upadek Bastii – z Ligue 1 do III ligi w kilka tygodni
Następny artykułWisła Kraków zakontraktowała dwóch nowych piłkarzy