Mundial TYPY do meczu Urugwaj – Rosja

0
Mundial TYPY

Na poniedziałek przygotowałam dla Was kolejny wpis z serii “Mundial TYPY”, w którym znajdziecie analizy oraz propozycje typów z atrakcyjnymi kursami. Dziś pod swoją typerską lupę wzięłam mecz Urugwaju z Rosją.

ZOBACZ nasze typy do pozostałych spotkań:
Arabia – EgiptIran – Portugalia oraz Hiszpania – Maroko.

URUGWAJ

Zacznę od gospodarzy tego spotkania, czyli podopiecznych Oscara Tabareza, którzy mają na swoim koncie komplet punktów. W pierwszym meczu mierzyli się z reprezentacją Egiptu, w której nie wystąpił wówczas Mohamed Salah. Wielu ekspertów stawiało Urugwaj w roli faworyta tego pojedynku, ale nie było to jednostronne widowisko. Drużyna z Ameryki Południowej prowadziła grę, miała większe posiadanie piłki, stworzyła sobie czternaście sytuacji bramkowych, ale oddała tylko cztery celne strzały. Egipt bronił się bardzo dzielnie i gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gola na wagę trzech punktów, po stałym fragmencie strzelił obrońca Jose Gimenez. W drugim meczu ligowym Urugwaj mierzył się z Arabią Saudyjską, która kompletnie rozczarowała i w meczu otwarcia Mistrzostw Świata przegrała aż 0:5 z Rosją. Tym razem udało się uniknąć kompromitacji, bowiem jedyną bramkę strzelił w 23. minucie Luis Suarez. Popularny El Pistolero, który jest największą gwiazdą swojej reprezentacji, doskonale odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym.

Póki co Urugwaj gra bardzo minimalistycznie, bowiem w obu spotkaniach zaliczył skromne zwycięstwo 1:0. Patrząc na skład, w którym środek obrony tworzy duet z Atletico Madryt -Diego Godin oraz wspomniany Jose Gimenez, natomiast w ataku biega Suarez wraz z Edinsonem Cavanim, można by wymagać bardziej przekonujących wyników. Jako fanka footballu oczywiście wolałabym oglądać więcej bramek, ale z drugiej strony takie podejście na swój sposób mi imponuje. To są Mistrzostwa Świata i każdy błąd może oznaczać koniec turnieju. Doświadczony selekcjoner postawił na dyscyplinę taktyczną, uważną grę w obronie, a także stałe fragmenty gry. Mając taki duet napastników można zakładać, że z reguły “coś tam wpadnie” do siatki rywali. Pod względem stylu gry, Urugwaj bardzo mi przypomina Atletico Madryt, które także lubuje się w zwycięstwach 1:0. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, że taka gra sprawdza się na turniejach i w pucharach – wystarczy spojrzeć na wyniki drużyny Diego Simeone w ostatnich latach.

LvBet bonus 20 zł

ROSJA

Po przeciwnej stronie mamy reprezentację Sbornej, której postawa jest sporym zaskoczeniem. Jako gospodarz całego turnieju grali oczywiście w meczu otwarcia, w którym zaliczyli bardzo wysokie zwycięstwo 5:0 przeciwko Arabii Saudyjskiej. Pierwszego gola już w 12. minucie strzelił Jurij Gaziński i jak się okazało był to dopiero początek strzelaniny. Kilka minut później wydawało się, że selekcjoner Stanisław Czerczesow będzie miał spory problem, bowiem z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Ałan Dzagojew. Jak to w piłce często bywa, pech jednego zawodnika jest szczęściem drugiego i tak też było w tej sytuacji. Na boisku pojawił się Dienis Czeryszew, który jeszcze przed przerwą podwyższył wynik spotkania na 2:0. W drugiej części meczu Rosjanie kontrolowali sytuację na boisku, a w 71. minucie gola na 3:0 strzelił Artiom Dziuba, który na boisku pojawił się minutę wcześniej. W doliczonym czasie gry swoje bramki dorzucili jeszcze Czeryszew oraz Aleksandr Gołowin i gospodarze mogli świętować.

Drugie spotkanie miało być znaczniej poważniejszym testem dla Rosjan, bowiem ich rywalem była drużyna Egiptu, która potrafi bardzo dobrze grać w obronie. Od pierwszej minuty zagrał też Mo Salah, ale widać, że po kontuzji nie jest w najlepszej formie. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, ze wskazaniem na podopiecznych Czerczesowa, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Goli jednak nie zobaczyliśmy, ale w drugiej połowie emocji nie brakowało, bo już w 47. minucie samobója strzelił Ahmed Fathy. Rosjanie spokojnie czekali na swoje szanse i w krótkim czasie dorzucili kolejne dwie bramki. Najpierw kolejne trafienie na mundialu zaliczył Czeryszew, a trzy minuty później gola na 3:0 strzelił Dziuba. Nawet rzut karny, strzelony przez Salaha w 73. minucie nie odmienił tego spotkania, które zakończyło się wynikiem 3:1. Oczekiwania względem Rosjan przed Mistrzostwami Świata były niewielkie, ale Czerczesow nieźle poukładał zespół, który potrafi bezwzględnie wykorzystywać stwarzane sytuacje.

MUNDIAL TYPY

BTS – NIE @1,75 – Obie drużyny zapewniły już sobie awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata, a w kolejnej rundzie trafią prawdopodobnie na Hiszpanię lub Portugalię. Czeka ich zatem trudne zadanie, dlatego nie zdziwię się, jeżeli w składach zobaczymy kilka zmian. Ponadto jedna i druga ekipa stara się grać uważnie w defensywie, dlatego nie spodziewam się festiwalu bramek. Za to, że nie zobaczymy golu obu drużyn LvBet płaci 1,75.

Zwycięstwo Urugwaju @2,60 – Rosjanie zaliczyli dwa pewne zwycięstwa w poprzednich meczach, ale dopiero teraz przyjdzie im się mierzyć z klasowym przeciwnikiem. Jak do tej pory popisują się świetną skutecznością, bo wbrew pozorom nie stwarzali aż tak wielu sytuacji – dziesięć celnych strzałów zamienili na osiem bramek. Urugwaj to drużyna bardziej doświadczona, posiadająca lepszych piłkarzy i myślę, że zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę Za taki scenariusz LvBet oferuje 2,60 i to moja druga propozycja do tego spotkania.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucam wszystkie typy. Niech Buk będzie z Wami : )

Poprzedni artykułGwiazdy reprezentacji Szwajcarii zawieszone za polityczne prowokacje