Mundial TYPY do meczu Japonia – Senegal

0
Mundial Typy

Kto by się spodziewał, że po pierwszej kolejce Senegal i Japonia będą razem liderami grupy H! Teraz obie ekipy zagrają ze sobą w niedzielę o 17:00, a stawką tego meczu będzie pierwsze miejsce i komfortowa sytuacja przed ostatnią serią spotkań. W tym odcinku serii mundial TYPY mamy dla Was propozycje do tego spotkania, tak istotnego dla układu polskiej grupy.

ZOBACZ nasze typy do pozostałych spotkań:
Anglia – Panama oraz Polska – Kolumbia.

JAPONIA

Japończycy byli skazywani na porażkę i deklasację w meczu z Kolumbią. Szczególnie wtedy, kiedy przypomnimy sobie mecz pomiędzy nimi sprzed czterech lat, przegrany przez Azjatów aż 1:4. W tym roku podopieczni Akiry Nishino wyszli na murawę z bardzo ofensywny nastawieniem i momentalnie po pierwszym gwizdku sędziego rzucili się do ataku. Efektem tego był rzut karny i czerwona kartka dla Carlosa Sancheza już w trzeciej minucie gry. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Shinji Kagawa i po chwili umieścił ją w siatce. Teraz Japończycy mogli zagrać na większym luzie. Mieli swój rezultat, grali o jednego więcej i nigdzie się im nie śpieszyło. Jednak ich bramkarz, Eiji Kawashima, tuż przed przerwą popełnił katastrofalny błąd i skapitulował po prostym strzale Juana Quintero z rzutu wolnego.

Japończycy po przewie zaczęli jeszcze bardziej dominować i dążyć do zdobycia zwycięskiej bramki. Swoje okazje mieli w 54. i 57. minucie, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Ich przewaga narastała z sekundy na sekundę, co zaowocowało golem w 73. minucie gry. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Yuya Osako, który zagrał w pierwszym składzie kosztem Shinjiego Okazakiego z Leicester. Szczerze powiedziawszy spodziewaliśmy się trochę słabszej Japonii, ale mecz z Kolumbią pokazał, że nie mają żadnych kompleksów i będą się liczyć w walce o awans. Wiadomo, że mecz został szybko ustawiony przez rzut karny i czerwoną kartkę, ale nie byłoby wygranej Japonii bez wielkiego zaangażowania ich piłkarzy.

LvBet bonus 20 zł

SENEGAL

Chyba wszyscy z nas oglądali wtorkowy mecz Senegalu z reprezentacją Polski i chyba każdy z nas przyzna, że był to najnudniejszy mecz tegorocznego mundialu. Obie ekipy zaczęły tamto spotkanie całkiem spokojnie. Początek był bardzo wyrównany, a jedni i drudzy podeszli do siebie z wielkim szacunkiem. Obserwowaliśmy dużo walki w środkowej części boiska, co przełożyło się na faule i szarpaną grę. Senegal cofnął się w końcu do defensywy i oddał inicjatywę Polakom, którzy jednak nie potrafili sobie poradzić z dobrze zorganizowaną obroną Afrykańczyków. Na szczęście Senegal także nie zagrażał naszej bramce. Jednak podopieczni Aliou Cisse tuż przed przerwą zdobyli bramkę, a bardziej zdobył ją dla nich Thiago Cionek. Brazylijczyk z polskim paszportem był ustawiony tyłem do bramki i nie obserwował lotu piłki, co poskutkowało jego nabiciem i strzeleniem swojaka.

Obraz gry po przerwie za wiele się nie zmienił, może z tą różnicą, że dało się odczuć zadowolenie Senegalczyków z wyniku. Reprezentacja rodem z Afryki zaczęła grać na czas i wyczekiwała swojej szansy. Tu pomocną rękę wyciągnęli nasi piłkarze. O sytuacji z drugą bramką dla Senegalu zostało napisane już wszystko, więc my nie będziemy pastwić się nad winnymi. Polacy próbowali odpowiedzieć, ale stać ich było na jedną bramkę. Prawda jest taka, że Senegal zagrał bardzo słabe spotkanie. Sami stworzyli sobie może jedną sytuację, a tylko dzięki błędom piłkarzy Adama Nawałki zdobyli dwie bramki. Trzeba jednak przyznać, że wytrzymali to spotkanie kondycyjnie i nie pozwolili na wiele swojemu pierwszemu rywalowi na Mistrzostwach Świata w Rosji.

MUNDIAL TYPY

Remis @3.1 – oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze i są w dość komfortowej sytuacji. Japończycy zachwycili ofensywną grą, a Senegalczycy sztywno trzymali się założeń taktycznych i dzięki błędom naszych Orłów zdobyli trzy punkty. To ciężki mecz do typowania. Spodziewamy się wyrównanego spotkania i według nas remis jest tam najbardziej prawdopodobny.

Japonia – więcej rzutów rożnych @2.55 – jeśli Senegalczycy zagrają jak w meczu z Polską, to Japończycy przez większą ilość czasu będą przy piłce i będą atakować ich bramkę, co powinno przełożyć się na większą ilość rzutów rożnych.