Mundial TYPY do meczu Australia – Peru

0
Mundial TYPY Australia - Peru

We wtorek poznamy rozstrzygnięcia w kolejnych grupach, a w tym odcinku naszej serii Mundial Typy przeczytacie analizę i nasze propozycje do meczu Australii z Peru. Pojedynek pomiędzy tymi ekipami jest o tyle ciekawy, że piłkarze z Antypodów wciąż mają szanse na awans.

ZOBACZ nasze typy do pozostałych spotkań:
Dania – Francja, Nigeria – Argentyna oraz Islandia – Chorwacja

AUSTRALIA

Australijczycy po dwóch pierwszych rundach fazy grupowej mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt, ale spotkanie z reprezentacją Peru nie musi być dla nich ostatnim meczem na tym mundialu. Jednak nie wszystko jest w ich nogach. Podopieczni van Marwijka awansują dalej jeśli spełnione zostaną dwa warunki. Przede wszystkim Socceroos muszą wygrać we wtorek, a w tym samym czasie Dania nie może wygrać ani zremisować z Francją.

Jak wyglądała ich gra w pierwszych meczach Mistrzostw Świata w Rosji? Musimy powiedzieć, że postawili swoim przeciwnikom twarde warunki do gry. W spotkaniu z Francuzami przez większość czasu bronili dostępu do swojej bramki, ale co innego mieli zrobić? Wzięli siły na zamiary i nie postawili na atak, co zakończyłoby się dla nich zapewne bardzo źle. Australijscy piłkarze grali z kontry, a to z kolei zaowocowało bramką z rzutu karnego. Na ich nieszczęście Trójkolorowi strzelili gola w końcówce i dopisali trzy punkty do swojego konta.

Drugi mecz dla Australii nie zaczął się zbyt dobrze. Już w 7. minucie stracili gola po pięknym uderzeniu Christiana Eriksena i jeszcze piękniejszej asyście Nicolaia Jørgensena. Do wyrównania doprowadzili jeszcze w pierwszej połowie, a drugą bramkę na tym turnieju zdobył ich kapitan, Mile Jedinak. Znowu z jedenastu metrów. W drugiej odsłonie tego pojedynku widzieliśmy już zupełnie inną drużynę Australii. Kopacze z Antypodów wzięli sprawę w swoje ręce i postanowili zaatakować Skandynawów, a swoje szanse mieli Rogić i Leckie. Jednak zabrakło im trochę szczęścia i mecz zakończył się wynikiem remisowym.

LvBet bonus 20 zł

PERU

Nazwać Peru najbardziej pechowym zespołem tych mistrzostw, to jak określić występ Polaków w Rosji jako satysfakcjonujący. Peruwiańczycy już w pierwszym meczu z Danią zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony, co przysporzyło im wielu fanów. Ekipa z Ameryki Południowej myliła się o centymetry i nie była tamtego dnia w stanie pokonać Kaspera Schmeichela. Nie pomógł nawet rzut karny w samej końcówce pierwszej połowy. Skarcił ich Yussuf Poulsen, który piętnaście minut po wznowieniu gry strzelił jedynego gola w tamtym spotkaniu. Warto dodać, że to ten sam piłkarz sprokurował jedenastkę dla Peru.

Przechodzimy teraz do starcia Peru z Francją, które było dla Inków jeszcze bardziej pechowe i również zakończyło się 0:1 dla ich rywali. Najpierw stracili bramkę po tym jak Kylian Mbappe wepchnął futbolówkę do siatki, kiedy ta odbita przez interweniującego Rodrigueza przelobowała bramkarza. Pechowo, co nie? Jednak Biało-Czerwoni nie załamali rąk i ruszyli odrabiać straty. Jednak Guerrero i Aquino Sanchez nie byli tego dnia w stanie pokonać Hugo Llorisa. Bramkarz Tottenhamu najpierw genialnie interweniował przy strzale pierwszego, a następnie pomogło mu spojenie słupka z poprzeczką. Tym samym Peruwiańczycy zagrają we wtorek mecz o honor, ale z mundialem w Rosji żegnają się po meczach, w których pokazali się naprawdę z dobrej strony.

MUNDIAL TYPY

Obie drużyny strzelą gola – TAK @1.74 – Australijczycy marzą dalej o awansie. Szczególnie, że porażka Danii z Francją jest bardzo możliwa. Podopieczni van Marwijka są w stanie to wygrać, ale muszą zagrać zupełnie inaczej niż w pierwszym meczu z wicemistrzami Europy i w pierwszych czterdziestu pięciu minutach spotkania ze Skandynawami. Muszą zaatakować, co zawsze wiążę się z ryzykiem nadziania się na kontrę. Peruwiańczycy pokazali, że w ofensywę to oni potrafią, ale brakowało im trochę szczęścia. Teraz gdy będą musieli zagrać na luzie, to spodziewamy się, że w końcu coś im wpadnie.

Zwycięstwo Peru @2.35 – ekipa z Ameryki Południowej zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony na tym mundialu i żałujemy, że już muszą pakować walizki. Jednak szczęście podobno sprzyja lepszym. We wtorkowym spotkaniu według bukmacherów, to właśnie oni są faworytami i my się z nimi zgadzamy. Australia to rywal, z którym Peru może powalczyć o trzy punkty i godnie pożegnać się z turniejem w Rosji.