Moussa Dembele przeniesie się do Francji?

0

Napastnik Celticu Glasgow, Moussa Dembele, ma za sobą wyśmienity sezon na szkockich boiskach. Z tego powodu pozyskaniem reprezentanta Francji zainteresowane są europejskie marki, w tym kluby z jego ojczyzny.

Moussa Dembele już w wieku 16 lat opuścił Francję, kiedy to z młodzieżowych drużyn Paris Saint-Germain przeniósł się za 360 tysięcy do Fulham FC. 21-letni napastnik w barwach klubu z Londynu rozegrał 64 spotkania, w których zanotował 19 trafień do siatki oraz dziewięć asyst. Reprezentant Francji podczas letniego okienka transferowego w 2016 roku zmienił otoczenie. Dembele pozostał na Wyspach Brytyjskich, jednak Londyn zamienił na Glasgow.

Środkowy napastnik w pierwszym sezonie jako zawodnik Celtiku Glasgow radził sobie bardzo dobrze. Dembele był skuteczny na wszystkich frontach – w szkockiej ekstraklasie, Lidze Mistrzów czy w krajowych pucharach. 21-letni zawodnik w 49 meczach zdobył 32 bramki i zaliczył dziewięć asyst.

Dobrej gry Dembele nie przeoczyli skauci największych klubów z Europy. Wprawdzie właściciele Celtiku Glasgow nie są zbyt chętni do sprzedania zdolnego napastnika, to jednak zatrzymanie go w Szkocji może być bardzo trudnym zadaniem. Według informacji “Sky Sports” poważne zainteresowanie Francuzem wykazuje Olympique Marsylia. Drużyna z ojczyzny Dembele ma rozmawiać na temat potencjalnego transferu z Celtikiem. W mediach spekuluje się, że jeśli dojdzie do odejścia 21-latka, to po meczach eliminacyjnych do Ligi Mistrzów, bo menadżer “The Bhoys”, Brendan Rodgers, chce móc skorzystać z tego gracza w tych spotkaniach. Reprezentant Francji ma kosztować około 20 milionów funtów.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 198
Następny artykułPanathinaikos ma na oku sytuację Guilherme