Milik i Zieliński nie zagrają na EURO U-21 w Polsce

0
milik-zieliński
milik-zieliński
Dziś wieczorem Napoli przesłało oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym informuje, iż nie zgadza się na udział Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w Mistrzostwach Europy U-21, które rozpoczną się 16 czerwca w naszym kraju.
Oto pismo, które przesłali do PZPN Włosi:

pismo-napoli

Na temat całej sprawy wypowiedział się również Zbigniew Boniek:

– Martwią się o zdrowie Arka Milika, czy wytrzymałby granie co trzy dni, skoro miał niedawno tak poważną kontuzję. Okej, rozumiemy to. Natomiast blokowanie Piotrka Zielińskiego jest dziwne. Szanujemy tę decyzję, mamy swoją misję do zrobienia. Wiosłujemy w jedną stronę, jest cel do spełnienia w tym turnieju i wierzę, że go osiągniemy. Nie ma co rozdzierać szat. Rozmawiałem z Napoli wiele razy, ale ich opór był mocny.

– Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Przepisy dają Napoli prawo do takiej decyzji. FIFA nie uwzględnia młodzieżowych ME w swoim oficjalnym kalendarzu. My musimy się z tym pogodzić. Rozumiemy ich argumenty, choć nie musimy się z nimi do końca zgadzać – zakończył prezes PZPN.

Oznacza to niewątpliwie olbrzymie osłabienie naszego zespołu. Obaj gracze to ogromna wartość dodana dla Reprezentacji Polski U-21. Zapewne podobna sytuacja dotknie jeszcze paru trenerów z innych ekip, którą przyjadą do nas na Euro, ale tak jak podkreślił prezes Boniek, kluby mają do tego pełne prawo.

ŹRÓDŁOPZPN
Poprzedni artykułLacazette odejdzie z Lyonu
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi vol. 177