Michał Probierz przedłużył kontrakt z Cracovią

0
Michał Probierz

Chociaż Cracovia gra zdecydowanie poniżej oczekiwań, które stawiano przed tą drużyną przed tym sezonem, to jednak sternik klubu, Janusz Filipiak, darzy trenera Michała Probierza dużym zaufaniem. Potwierdza to fakt, że przedłużono z nim kontrakt o kolejny sezon.

Michał Probierz zadania prowadzenia Cracovii podjął się przed obecnym sezonem – trener w letnim okienku transferowym przeprowadził kadrową rewolucję, której efektem miała być walka o najwyższe pozycje w LOTTO Ekstraklasie. Rzeczywistość szybko zweryfikowała plany popularnych “Pasów”, które w tabeli aktualnie plasują się na 10. miejscu i mają małe szanse na awans do grupy mistrzowskiej.

W Krakowie jednak nikt nie zamierza dokonywać nerwowych ruchów, a jedynie działacze Cracovii potwierdzają, że mają zaufanie do Probierza. Najlepszym tego potwierdzeniem jest informacja, że trenerowi zaproponowano przedłużenie kontraktu, na co on przystał.

W związku z tym Probierz przedłużył swój pobyt w Krakowie o kolejny rok i jego aktualny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku. 44-latek nie ukrywa zadowolenia z faktu, iż pracuje w klubie, gdzie nie podejmuje się pochopnych decyzji i może liczyć na zaufanie zarządu:

– To miłe, że zaproponowano mi przedłużenie umowy na rok przed wygaśnięciem poprzedniej. Wypada mi podziękować prezesowi Filipiakowi, wiceprezesowi Tabiszowi i wszystkim związanym z Cracovią za zaufanie. To trudne w naszych warunkach, a ci ludzie wytrzymali najtrudniejszy okres. Długo byliśmy w strefie spadkowej, ale udało nam się z tego wyjść. Cracovia to klub z bardzo dużym potencjałem, który trzeba odpowiednio pobudzić.

Cracovia w niedzielę zmierzy się z sąsiadem w tabeli, czyli dziewiątą Arką Gdynia. Bukmacher Fortuna w tym spotkaniu faworyzuje zespół z Trójmiasta, na którego wygraną kurs wynosi @ 2.25.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułRanking: Najlepsi defensywni pomocnicy w Premier League
Następny artykułBoiska i klepiska – 26 kolejka Ekstraklasy