Michał Pazdan w kręgu zainteresowań tureckiego klubu

0

O tym, że transferem Michała Pazdana interesują się zagraniczne, a przede wszystkim tureckie kluby, mówiło się od jakiegoś czasu. Galatasaray Stambuł zgłosiło się po reprezentanta Polski podczas obecnego okienka transferowego.

Etatowy obrońca Legii Warszawy jest jedną z największych gwiazd Lotto Ekstraklasy, a także mocnym punktem w układance reprezentacji Polski. Michał Pazdan szczególnie po zakończeniu ubiegłorocznego EURO zachęcił do siebie przedstawicieli europejskich klubów.

W zeszłym roku, a dokładniej pod koniec letniego okienka transferowego, w sierpniu, do Legii Warszawa wpłynęła oferta za Pazdana z Besiktasu. Wtedy jednak główny zainteresowany, oraz ówczesny właściciel klubu, Bogusław Leśniodorski, zdecydowali, że do tej transakcji nie dojdzie.

Nie Besiktas, to może Galatasaray?

Rok później transferem Pazdana zainteresowany jest inny turecki zespół – Galatasaray Stambuł. Jak informują tureckie media, popularna “Galata” złożyła oficjalną ofertę za środkowego obrońcę reprezentacji Polski dowodzonej przez Adama Nawałkę. Mówi się, że w kontrakcie Pazdana widnieje kwota odstępnego, która opiewa na 2,5 mln euro.

29-letni piłkarz pochodzący z Krakowa nie jest jedynym zawodnikiem, na którego sieci zarzucili działacze klubu ze Stambułu. W kręgu ich zainteresowań znajduje się także między innymi Francesco Acerbi reprezentujący Sassuolo.

Nieznane jest jeszcze stanowisko Legii Warszawa w sprawie odejścia filaru defensywy ich zespołu. Pazdan w zakończonej niedawno kampanii na boisku pojawiał się 38 razy. Reprezentant Polski wcześniej bronił barw Jagiellonii Białystok czy Górnika Zabrze.

Poprzedni artykułRewolucja Koemana trwa – podsumowanie roku pracy
Następny artykułWielki talent wylądował w Gdańsku. Florian Schikowski podpisał kontrakt