Michael O’Neil nie poprowadzi reprezentacji Szkocji

0

Michael O'Neill był głównym kandydatem do tego, aby zostać następcą Gordona Strachana na posadzie selekcjonera reprezentacji Szkocji. 48-latek w poniedziałek potwierdził, że w najbliższym czasie nie zostanie trenerem tej kadry narodowej i nadal będzie prowadzić drużynę Irlandii Północnej.

Reprezentacja Szkocji zawiodła na ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, przez co Gordon Strachan, po czterech latach pracy, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Przez to w kadrze narodowej od października panuje okres bezkrólewia, co tamtejsza federacja zamierzała w najbliższym czasie zmienić.

Michael O'Neill znalazł się na celowniku działaczy federacji, którzy upatrzyli sobie w nim najlepszego kandydata do przejęcia zadań w ostatnim czasie pełnionych przez Strachana. Potwierdza to fakt, że SFA (Szkocki Związek Piłki Nożnej) był gotów zapłacić 500 tysięcy funtów odszkodowania Irlandczykom z Północy.

48-latek w poprzednim tygodniu odbył rozmowy z działaczami i było one określane jako “produktywne”. Do powodzenia jednak nie doszło, bowiem selekcjoner reprezentacji Irlandii Północnej w poniedziałek poinformował, że postanowił pozostać na obecnym stanowisku:

– To wielki zaszczyt, że widziano we mnie kandydata do przejęcia tej posady, ale uważam, iż to nie jest odpowiedni moment na taki ruch. 

W związku z tym Szkoci muszą kontynuować poszukiwania selekcjonera, który pozwoli im wrócić do sukcesu z 1998 roku. Wtedy po raz ostatni zagrali na mistrzostwach świata.

O'Neill opiekunem reprezentacji Irlandii Północnej jest od 2011 roku – wcześniej przez trzy lata pracował jako trener Shamrock Rovers. Popularni “Norn Iron” byli o krok od wywalczenia przepustki na tegoroczne mistrzostwa świata w Rosji. W decydującym spotkaniu barażowym przegrali ze Szwajcarią.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZSky Sports
Poprzedni artykułSigurdsson i Rooney nie będą występować razem
Następny artykułMkhitaryan w Arsenalu, Alexis w United