Michael Olczyk i Tomasz Wełna zawodnikami Olimpii Grudziądz

0

Olimpia Grudziądz dokonała dwóch solidnych wzmocnień. Zawodnikami tego klubu zostali piłkarze, którzy w ostatnim czasie występowali za granicą – Michael Olczyk i Tomasz Wełna.

Pierwszy z nich to zawodnik urodzony w Niemczech, jednak od najmłodszych kategorii wiekowych młodzieżowy reprezentant Polski. Michael Olczyk to wychowanek RW Dorsten, z którego w 2007 roku przeniósł się do juniorskich drużyn Schalke 04. Defensywny pomocnik w ostatnim czasie był piłkarzem rezerw drużyny z Gelsenkirchen, w której w ubiegłym sezonie rozegrał tylko dwa mecze. 20-latek na koncie ma jeden występ w młodzieżowej Lidzie Mistrzów UEFA (sezon 2015/2016).

Piłkarz urodzony ósmego marca 1997 roku z Olimpią Grudziądz związał się rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia go o kolejny sezon. Według nieoficjalnych informacji klub występujący w Nice I Lidze nie musiał zapłacić za ten transfer.

Drugim środowym wzmocnieniem “Olimpijczyków” jest Tomasz Wełna. Środkowy pomocnik poważną przygodę z futbolem rozpoczął w Polonii Warszawa i właśnie w tym zespole miał okazję zadebiutować na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Wełna następnie był zawodnikiem Cracovii, Puszczy Niepołomice, Stomilu Olsztyn. 26-latek w 2016 roku zdecydował się na zagraniczny wojaż i przeszedł do Arisu Limassol. Polak w ostatnim sezonie na Cyprze rozegrał 14 meczów, w których zanotował jedną bramkę i jedną asystę.

Wełna, podobnie jak Olczyk, z Olimpią Grudziądz podpisał umowę na rok z możliwością przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Poprzedni artykułNeymar znowu błyszczy! Barcelona pokonała Man Utd
Następny artykułManchester City zmiażdżył Real Madryt 4:1