Mecze towarzyskie – Rosjanie zatrzymali Hiszpanię, remis Niemców z Francją

0

We wtorek do gry w meczach towarzyskich przystąpiły kolejne reprezentacje. Zdecydowanie najciekawiej było St. Petersburgu, gdzie reprezentacja Rosji zmierzyła się z Hiszpanią. Podopieczni Stanisława Czerczesowa nieoczekiwanie zremisowali z faworyzowanymi rywalami.

Reprezentacja Hiszpanii przed wtorkowym meczem towarzyskim z Rosją mogła się pochwalić wyśmienitą passą – mianowicie podopieczni Julena Lopeteguiego nie przegrali od 15 meczów. Wprawdzie udało im się podtrzymać tę serię i przedłużyć ją do 16. spotkań, o jednak zapewne mało kto się spodziewał, że Rosjanie będą w stanie tak wysoko postawić poprzeczkę.

Nic na to nie wskazywało w pierwszej fazie meczu, bowiem Hiszpania po bramkach Jordiego Alby oraz Sergio Ramosa po 35. minutach gry prowadziła 2:0. Sygnał do walki piłkarzom Stanisława Czerczesowa dał Fedor Smołow, który jeszcze przed przerwą zdobył bramkę kontaktową. Rosjanie poszli z ciosem i kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy po bramce Alekseja Miranczuka wyrównali stan gry. Radość kibiców zgromadzonych na Stadionie Kriestowskij nie trwała zbyt długo, gdyż Sergio Ramos ponownie bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Ostatni głos w tym meczu należał do gospodarzy, którzy za sprawą Smołowa zdołali wywalczyć remis. Ten wynik bezapelacyjnie napawa optymizmem rosyjskich kibiców, którzy mogą wierzyć w dobry wynik swoich rodaków na przyszłorocznym mundialu.

Loew ma nos do zmian

Reprezentacja Niemiec 2017 roku zakończy bez porażki na arenie międzynarodowej. Piłkarze Joachima Loewa we wtorek zagrali towarzyskie spotkanie z Francuzami, którzy aż do 93. minuty prowadzili 2:1. Świetnym zmiennikiem okazał się Lars Stindl, który na boisku pojawił się w 87. minucie, a kilka chwil później zdobył bramkę, która dała jego drużynie remis. Świetną, instynktowną asystą, popisał się inny rezerwowy – Mario Goetze.

Pożegnanie Advocaata

We wtorek ostatni mecz w roli trenera reprezentacji Holandii pełnił Dick Advocaat. Jego piłkarze pożegnali go w świetnym stylu i pewnie pokonali Rumunię 3:0. Po bezbramkowej pierwszej połowie, bramki dla popularnych “Oranje” zdobywali Luuk de Jong, Ryan Babel i Memphis Depay.

Nudy na Wembley

Zapewne wielu kibiców piłki nożnej ostrzyło sobie zęby na wtorkowy pojedynek Anglii z Brazylią. Kibice zgromadzeni na Wembley mogą czuć się rozczarowani – popularni “Canarinhos” od samego początku meczu przejęli inicjatywę, ale pomimo ogromnej przewagi nie potrafili jej udokumentować, przez co spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Sensacja w Ad-Dausze

Za sporą niespodziankę należy uznać remis Islandii z Katarem. Wprawdzie drużyna ze Skandynawii w Ad-Dausze wystąpiła w eksperymentalnym składzie, to jednak brak wygranej z Katarczykami trzeba rozpatrywać jako zaskoczenie. Islandczycy prowadzili od 26. minuty po golu Vidara Orna Kjartanssona, a ich rywale do remisu doprowadzili w doliczonym czasie gry, po bramce rezerwowego – Mohammeda Muntariego.

Wtorkowe mecze towarzyskie

Rosja – Hiszpania 3:3 (1:2)
41′, 70′ Fiodor Smolow, 51′ Aleksej Miranczuk – 9′ Jordi Alba, 35′, 53′ Sergio Ramos (karne)

Niemcy – Francja 2:2 (0:1)
56′ Timo Werner, 90+3′ Lars Stindl – 33′, 71′ Alexandre Lacazette

Rumunia – Holandia 0:3 (0:0)
47′ Memphis Depay, 56′ Ryan Babel, 81′ Luuk de Jong

Anglia – Brazylia 0:0

Katar – Islandia 1:1 (0:1)
90+2′ Mohammed Muntari – 26′ Vidar Orn Kjartnasson