ME U-21 – Włosi pokonują Niemców, oba zespoły w półfinale

0

Znamy już komplet półfinalistów mistrzostw Europy U-21. Do Anglików i Hiszpanów dołączyli Niemcy i Włosi. W bezpośrednim starciu obu zespołów Azzurrini wygrali 1:0. Z turnieju odpadła tym samym Słowacja, która zajęła drugie miejsce w grupie A.

W tegorocznych mistrzostwach Europy do lat 21 po raz pierwszy występuje 12 drużyn. Pewny awans do półfinałów mają więc tylko zwycięzcy każdej z trzech grup, a na przejście dalej z drugiego miejsca mogła liczyć tylko jedna ekipa. Do dzisiejszego wieczoru najbliżej awansu była Słowacja, ale w grupie C szanse na to miały aż trzy zespoły – Niemcy, Czechy i Włochy.

Duńczycy wygrywają na pożegnanie

Zaczynamy od meczu Czechów z Duńczykami. Po niespodziewanym ograniu Włochów 3:1 nasi południowi sąsiedzi mieli dziś walczyć o awans do półfinału. Meczu z Danią nie rozpoczęli jednak dobrze – w 23. minucie to rywale wyszli na prowadzenie po bramce Lucasa Andersena. Podobnie jak w meczu z Włochami, także i tym razem stracona bramka tylko zmobilizowała Czechów – Patrik Schick wyrównał zaledwie po czterech minutach. Do przerwy to Dania prowadziła jednak 2:1, bo kontrę drużyny ze Skandynawii dobrze wykończył Kenneth Zokore.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku pojawił się Tomas Chory, a zmiana czeskiego selekcjonera okazała się strzałem w dziesiątkę, bo napastnik doprowadził do remisu. Gola na wagę trzech punktów Czesi jednak nie strzelili, a kontry Danii okazały się zabójcze. Drugie trafienie dołożył Zokore, a już w doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił Marcus Ingvartsen. Wszystko miało zdecydować się więc w Krakowie, gdzie Włosi grali z Niemcami.

Włosi i Niemcy z awansem

Ostatecznie oba zespoły awansowały dalej, ale przez większość meczu z pewnością walka toczyła się na całego – ważny był bowiem wynik spotkania Czechy-Dania. Włosi musieli liczyć, że nasi południowi sąsiedzi nie zdobędą kompletu punktów – przy takim wyniku wygraną w grupie dawało im każde zwycięstwo nad Niemcami. U “Azzurrinich” od początku widać było wielką determinację – zagrali bardzo agresywnie i od początku zaatakowali Niemców.

Włosi przede wszystkim mieli jednak w swoich szeregach Federico Bernardeschiego, który za wszelką cenę chciał wpisać się na listę strzelców. Z rzutu wolnego trochę mu jeszcze zabrakło, ale w 31. minucie piłkarz Fiorentiny znalazł się w sytuacji sam na sam z niemieckim bramkarzem i dał Włochom prowadzenie. Niemcy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć – nie oddali nawet celnego strzału na bramkę Gianluigiego Donnarummy.

Dzięki korzystnym wynikom innych spotkań oba zespoły awansowały jednak do półfinału – w końcówce, gdy stało się jasne, że Czesi nie wygrają z Danią, oba zespoły pozorowały już w zasadzie rywalizację. Włosi wygrali więc z Niemcami 1:0 i dzięki lepszemu wynikowi w bezpośrednim meczu (te liczą się jako pierwsze przy równej liczbie punktów) wygrali grupę C. Niemcy zajęli drugie miejsce, mając tyle samo punktów co będąca wiceliderem grupy A Słowacja, ale lepszy bilans bramkowy.

4. Czechy 3 1 0 2 5:7 3

Znamy już składy półfinałów – Włochy zagrają z Hiszpanią, a Niemcy z Anglią. Oba mecze rozegrane zostaną we wtorek 27 czerwca i trzeba przyznać, że zapowiadają się pasjonująco!

Lvbet baner

Poprzedni artykułPuchar Konfederacji – gospodarze poza turniejem, Meksyk i Portugalia w półfinałach