Maximilian Wober przeszedł do Ajaxu Amsterdam

0

Maximilian Wober jest najnowszym wzmocnieniem Ajaxu Amsterdam. Holenderski klub środkowego obrońcę kupił z drużyny ze stolicy Austrii – Rapidu Wiedeń.

Ajax Amsterdam kilka dni temu sprzedał jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników w drużynie, czyli Davinsona Sancheza. Wprawdzie klub z Holandii na jego przejściu do Tottenhamu Hotspur zarobił około 40 milionów euro, to jednak nie ma co liczyć, że jego następca będzie kosztował podobną kwotę. Filozofia i polityka transferowa zespołu ze stolicy Holandii nie zmienia się od wielu lat. Do kadry pierwszej drużyny dołączył kolejny młody zawodnik, którego zadaniem jest się wypromować i w przyszłości, za sprawą potencjalnego transferu, zasilić kasę Ajaxu Amsterdam.

Zawodnikiem, w którym pokłada się nadzieję, a zarazem ma on być następcą wyżej wspomnianego Davinsona, jest Maximilian Wober. 19-latek od początku przygody z futbolem jest związany z drużynami Rapidu Wiedeń. Młodzieżowy reprezentant Austrii do kadry pierwszego zespołu dołączył na początku 2016 roku. Środkowy obrońca od tego czasu w barwach Rapidu zdołał rozegrać 28 meczów, w których trzy razy wpisał się na listę strzelców oraz zanotował pięć asyst. Austriak w nowym sezonie już sześć razy wybiegał na boisku, ale teraz przyjdzie mu zmienić otoczenie.

Ajax Amsterdam na konto Rapidu Wiedeń musiał przelać kwotę prawie ośmiu milionów euro. Tymczasem Wober z nowym klubem związał się czteroletnim kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Poprzedni artykułLiga Europy – Sensacja! Turecki gigant zatrzymany przez mistrzów Macedonii
Następny artykułJacek Magiera – To był cel dla naszego klubu i nie sprostaliśmy zadaniom