Mateusz Wieteska na celowniku włoskich klubów

0

Jak informuje katowicki Sport zabrzańskim obrońcą zainteresowane są kluby z Serie A. Utalentowany zawodnik jest na celownikach Genoi i Cagliari.

Mateusz Wieteska został piłkarzem Górnika Zabrze przed tym sezonem, kiedy to Legia Warszawa zadecydowała się sprzedać obrońcę. 20-latek przeszedł do śląskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego, ale stołeczny klub zagwarantował sobie prawo pierwokupu. Wcześniejszy sezon spędził on na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów.

Młodzieżowy reprezentant Polski błyskawicznie zaaklimatyzował się na Śląsku i praktycznie od razu wywalczył sobie miejsce w środku zabrzańskiej defensywy. Wieteska imponuje nie tylko grą z tyłu, ale także pod bramką przeciwnika. W bieżącym sezonie LOTTO Ekstraklasy strzelił już cztery bramki. Nic więc dziwnego, że Polak zwrócił na siebie uwagę włoskich klubów. Choć Genoa i Cagliari nie wykonały jeszcze żadnego ruchu i trudno mówić o konkretach, to ich zainteresowanie jest faktem.

Transfer Wieteski nie jest jednak taką prostą sprawą. Wszystko przez prawo Legii do pierwokupu. Warszawski klub może odzyskać środkowego defensora już tej zimy. Warunek jest jeden. Na konto Górnika musiałoby zostać przelane 400 tysięcy złotych. Co ciekawe, odstępne zostało ustalone progresywnie. W miarę przedłużania pobytu zawodnika na Roosevelta, cena za niego będzie coraz wyższa. Po sezonie 2017/2018 wzrośnie do 500 tysięcy złotych, a w kulminacyjnym momencie osiągnie 700 tysięcy.

Umowa co prawda jest tak skonstruowana, że Górnik może sprzedać zawodnika na własną rękę, ale w praktyce bez porozumienia z Legią zabrzanom kompletnie się to nie opłaca. Klub ze Śląska musiałby wtedy zapłacić Wojskowym duże pieniądze. Jak bardzo? To na razie tajemnica handlowa. Przypomnijmy jeszcze, że Górnicy mają także z góry ustalony procent od następnej sprzedaży obrońcy przez Legię.

Górnik Zabrze już 9 lutego pojedzie do Płocka, gdzie zmierzy się z tamtejszą Wisłą. Zakłady bukmacherskie LVbet za wygraną śląskiej ekipy płacą po kursie 2,95, gdy ten na gospodarzy wynosi 2,30. Każda złotówka postawiona na remis zostanie pomnożona przez 3,30.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułJavier Hernandez opuści West Ham?
Następny artykułFrank de Boer: Zaha pasowałby do Liverpoolu