Mateusz Szwoch nie widzi swojej przyszłości w Legii Warszawa

0

Mateusz Szwoch jeszcze przez zaledwie kilka miesięcy będzie przebywał na wypożyczeniu w Arce Gdynia. 24-latek po tym czasie wróci do Legii Warszawa, z którą jak sam przyznał w wywiadzie udzielonym “Przeglądowi Sportowemu”, nie wiąże przyszłości.

Mateusz Szwoch to wychowanek Arki Gdynia, który po przejściu juniorskich szczebli w tym klubie oraz kilku latach gry w pierwszym zespole, w 2014 roku został zawodnikiem Legii Warszawa. 24-latek jak dotychczas nie miał okazji odegrać znaczącej roli w stołecznej drużynie, w której zanotował wyłącznie 11 występów. Szwoch aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Arce Gdynia, do której na tej zasadzie trafił już po raz drugi w karierze.

24-latek do końca sezonu będzie piłkarzem Arki Gdynia, a następnie formalnie wróci do Legii Warszawa. Ofensywny pomocnik zdaje sobie sprawę z tego, że obecna sytuacja pokazuje, iż w klubie nikt nie wiąże z nim przyszłości, w związku z czym on nie liczy na grę w tym zespole. Zawodnik także wspomniał o tym, że prowadzi rozmowy z Arką na temat dłuższego pobytu w Trójmieście:

–  Latem nie muszę wracać do Warszawy. Mogę zostać tutaj. W Legii nie widzę swojej przyszłości. Gdyby mieli wobec mnie jakieś plany, nie wypożyczaliby mnie jesienią na sezon, w sytuacji kiedy za rok kończy mi się kontrakt. Jestem realistą. Moja przygoda z Legią się skończyła. Arka? Zobaczymy. Rozmowy były, ale bez szczegółów.

Szwoch w tym sezonie jest jedną z najjaśniejszych postaci Arki Gdynia. Pomocnik na swoim koncie ma 19 występów, w których zdobył cztery bramki oraz zanotował jedną asystę. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego kolejne spotkanie rozegrają 17 lutego, a ich rywalami będzie Wisła Kraków. Bukmacher Fortuna na wygraną drużyny z Trójmiasta oferuje kurs @ 3.45.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułLiga Mistrzów i Liga Europy w LVbet: wygraj 500 PLN!
Następny artykułJose Mourinho musi pomóc Paulowi Pogbie