Mateusz Praszelik dołączy do pierwszej drużyny Legii

0
Mateusz Praszelik

Kadra mistrzów Polski znów się powiększa – tym razem do pierwszej drużyny Legii Warszawa dołączył Mateusz Praszelik, który pokazał się z dobrej strony na zgrupowaniu w Benidormie.

Utalentowany pomocnik do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa trafił w 2014 roku z Odry Wodzisław. Piłkarz urodzony w 2000 od tego czasu zagrał w 27 meczach Centralnej Ligi Juniorów, strzelając w nich 7 bramek. W minionym sezonie Mateusz Praszelik zadebiutował w europejskich pucharach oraz strzelił pierwszą bramkę w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów – w spotkaniu ze Sportingiem.

Pomocnik wyróżnia się spośród rówieśników i jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, a Romeo Jozak zdecydował się na zaproszenie go na zgrupowanie w Benidormie. 18-latek miał tam przebywać tymczasowo, ale pokazał się z bardzo dobrej strony, między innymi w sparingu z Shanghai Shenxin. Młody zawodnik tuż po meczu życzył sobie na Twitterze więcej tak pięknych chwil, a jego marzenie szybko się spełniło.

Mateusz Praszelik w tym momencie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U18, a w połowie lutego wróci do Warszawy i dołączy do pierwszego zespołu mistrzów Polski. To nagroda dla pomocnika, który swoją postawą na zgrupowaniu seniorów zaimponował sztabowi szkoleniowemu. Dużą zaletą młodego piłkarza jest jego uniwersalność – jego główną pozycją jest środek pomocy, ale może również występować na skrzydle. Gratulujemy i życzymy 18-latkowi szans na występy w LOTTO Ekstraklasie!


Już dziewiątego lutego Legia Warszawa zainauguruje nowy rok grając na wyjeździe  z Zagłębiem Lubin. Bukmacher Fortuna na wygraną mistrza Polski oferuje kurs  w wysokości 2.35. Wygrana gospodarzy wyceniana jest na 2,70.

Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułNowotwór nie straszny Yerayowi Alvarezowi. Hiszpan wrócił na boisko
Następny artykułReprezentacja Holandii ma nowego selekcjonera