Mateusz Klich wrócił do Holandii i znów zachwyca

0

Mateusz Klich udowodnił, że w Holandii czuje się najlepiej. Polski pomocnik w niedzielnym meczu FC Utrecht z Rodą Kerkrade zanotował dwie asysty, a jego zespół wygrał 4:1.

10-krotny reprezentant Polski do zespołu FC Utrecht trafił na wypożyczenie z Leeds United. Mateusz Klich nie sprawdził się na poziomie Championship – w tym sezonie zagrał tylko 135 minut rozłożone na pięć występów. Polak zdecydował się na powrót do Holandii, gdzie wcześniej z powodzeniem reprezentował barwy Twente Enschede czy PEC Zwolle. Teraz 27-latek trafił na Stadion Galgenwaard i z miejsca stał się jednym z liderów drużyny. Od razu wskoczył do pierwszego składu, a w meczu z Rodą Kerkrade przypomniał o sobie kibicom.

FC Utrecht zwyciężył 4:1, a duży udział w wygranej miał Mateusz Klich, który zanotował tego dnia dwie asysty. W czwartej minucie gry Polak z linii pola karnego posłał świetną piłkę nad obrońcami do Sandera van de Streeka, a już w drugiej części gry wziął udział w kontrataku i z prawego skrzydła po raz kolejny wypatrzył 24-letniego Holendra. Były gracz Cracovii wraca do optymalnej dyspozycji i z niecierpliwością czekamy na kolejne jego występy!

Już 25 lutego Roda Kerkrade rozegra kolejny ligowy mecz – tym razem na wyjeździe z Willem II Tilburg. Faworytem tego meczu według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBET będą gospodarze – kurs na ich wygraną wynosi 1,93, przy czym zwycięstwo zespołu Mateusza Klicha wyceniane jest na 3,60.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Piast wygrywa, Lechia coraz bliżej dna
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Lech u siebie nie zawodzi i przerywa serię Pogoni