Mario Suarez spróbuje swoich sił w Chinach

0

Kolejny transfer z udziałem chińskiego zespołu oraz zawodnika wcześniej występującego w Europie stał się faktem. Na azjatycką przygodę zdecydował się Mario Suarez, który w ostatnim sezonie był piłkarzem Valencii CF.

Nie od dziś wiadomo, że rynek chiński jest bardzo atrakcyjny dla piłkarzy z Europy. Azjatyckie kluby są w stanie zaoferować bardzo wysokie zarobki, co bez wątpienia przyciąga zawodników. Jednym z graczy, który podczas letniego okienka transferowego zdecydował się na przenosiny do Chin, jest Mario Suarez.

30-letni piłkarz jest wychowankiem Atletico Madryt i to właśnie w barwach tego zespołu radził sobie najlepiej. Suarez w “Atleti” grał przez dziesięć sezonów (w latach 2005-2015). W tym czasie przebywał także na wypożyczeniach w RCD Mallorca, Celcie Vigo czy Realu Valladolid.

Suarez w 2015 roku zdecydował się opuścić Hiszpanię i był bohaterem głośnego transferu. Fiorentina za jego pozyskanie zapłaciła aż 15 milionów euro. Trzykrotny reprezentant Hiszpanii nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i już po jednej rundzie spędzonej w Włoszech został zawodnikiem Watford. Defensywny pomocnik nie poradził sobie także w realiach Premier League i powędrował na wypożyczenie do Valencii. Suarez po zakończeniu przygody z tym klubem nie wrócił do Watford, bowiem miejsca dla niego nie znalazł trener – Marco Silva.

Nowym klubem Mario Suareza jest Guizhou Zhicheng, który obecnie zajmuje 11. miejsce w chińskiej ekstraklasie. O transferze poinformowano za sprawą specjalnego komunikatu na oficjalnej stronie internetowej tego zespołu:

– Mamy nadzieję, że szybko zintegruje się z drużyną i wniesie do piłki w naszym regionie i klubie wiele doświadczenia oraz wspaniałe umiejętności.

Nie wiadomo, ile włodarze chińskiego klubu zapłacili za swoje najnowsze wzmocnienie. Nie zdradzono także jak długo będzie obowiązywać kontrakt Mario Suareza.

Poprzedni artykułOficjalnie: Tomasz Kędziora przenosi się do Kijowa
Następny artykułJames wypożyczony do Bayernu!