Mario Situm zostanie w Lechu Poznań?

0
Mario Situm

Najbliższe tygodnie i miesiące będą niezwykle ważne dla Mario Situma. Chorwat, który jest wypożyczony do Lecha Poznań, będzie walczył o to, aby przedłużyć swój angaż w tym zespole. Wszystko będzie zależeć od tego, z jakiej strony pokaże się w kolejnych spotkaniach LOTTO Ekstraklasy.

Mario Situm wie, co musi zrobić, aby włodarze Lecha Poznań zdecydowali się na jego zakup. W najbliższych tygodniach musi udowodnić, że jest warty tego, aby zapłacić za niego 600 tysięcy euro. Tyle bowiem popularny “Kolejorz” będzie musiał wyłożyć na stół, jeśli zechce go wykupić z Dinama Zagrzeb. Przypomnijmy, że Chorwat do stolicy Wielkopolski trafił w lecie na zasadzie rocznego wypożyczenia.

25-latek zanotował udany początek w nowym klubie – z dobrej strony pokazał się zarówno w LOTTO Ekstraklasie, jak i w eliminacjach do Ligi Europy. Następnie na jego drodze stanęły problemy zdrowotne, ze względu na które pauzował ponad dwa miesiące. Situm ma za sobą solidnie przepracowane zimowe przygotowania, po których wierzy, że znów wróci do pierwszego składu. Zawodnik zdaje sobie sprawę, że najbliższe mecze będą ważnie nie tylko dla niego, ale także całego zespołu:

– Wiem, że te najbliższe miesiące będą dla mnie bardzo ważne. Ale nie tylko dla mnie, również dla całego klubu, który ma tylko jeden cel i zrobimy wszystko, żeby go osiągnął.

Prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak, poinformował, że pieniądze ze sprzedaży Abdula Aziza Tetteha do Dynama Moskwa mogą zostać przeznaczone na wykupienie Situma. Czy do tego dojdzie, zależy tylko i wyłącznie od dyspozycji zawodnika.

Situm najbliższą szansę do pokazania się z dobrej strony może otrzymać już 18 lutego. Wtedy Lech Poznań na własnym stadionie zmierzy się z będącą na fali Pogonią Szczecin. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 1.67.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułPrzedłuża się powrót Arkadiusza Milika
Następny artykułDobre wieści w sprawie Faouziego Ghoulama