Marcin Budziński dołączył do Adriana Mierzejewskiego. Kolejny Polak w Australii

0

Marcin Budziński jest drugim Polakiem, który zdecydował się na przenosiny na Antypody. Były piłkarz Cracovii podpisał kontrakt z zespołem występującym w australijskiej A-League – Melbourne City.

Liga australijska staje się coraz ciekawszym kierunkiem dla piłkarzy. Na Antypody przenoszą się zarówno zawodnicy, którym do końca kariery pozostają ostatnie miesiące czy lata, ale także piłkarze, którzy wciąż są w stanie rywalizować na europejskim poziomie. Kilkanaście dni temu o tamtejszej A-League w Polsce stało się głośno za sprawą Adriana Mierzejewskiego, który postanowił podpisać kontrakt z FC Sydney. Już wtedy spekulowano, że popularny “Mierzej” nie będzie jedynym Polakiem występującym w tej lidze. Marcin Budziński także znalazł się na celowniku klubów z Australii i ostatecznie zdecydował się na przenosiny.

Budziński nie zdecydował się przedłużyć umowy z Cracovią, przez co od pierwszego lipca 2017 roku pozostawał bez klubu. Wprawdzie prezes krakowskiego zespołu, Janusz Filipiak, chciał, aby jego ulubieniec przedłużył kontrakt, to jednak według informacji oczekiwał on zbyt dużej prowizji dla swojego agenta.

To, o czym spekulowano od kilku tygodni, wreszcie zostało oficjalnie potwierdzone. Budziński jest drugim Polakiem, który będzie występować w A-League. 27-latek związał się dwuletnim kontraktem z Melbourne City, czyli czwartą drużyną poprzedniego sezonu.

– Czuję się znakomicie. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu, który odbędzie się za trzy tygodnie – powiedział Budziński po podpisaniu umowy.

________________________________________________________________________

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LV Bet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz bonus 100% aż do 1000zł!
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKolejny zawodnik przedłużył kontrakt z Realem Madryt
Następny artykułOd Shearera do Mięciela: Polish Pride GK