Marcelo Bielsa nie jest już trenerem Lille. Zerwano kontrakt

0

Marcelo Bielsa już od trzech tygodni nie pełnił funkcji trenera pierwszego zespołu Lille, a teraz oficjalnie został zwolniony z tej posady. Działacze poinformowali o tym za sprawą lakonicznego komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie klubu.

Lille przed sezonem przeszło małą rewolucję transferową – pozyskano ośmiu zawodników, którzy łącznie kosztowali 65 milionów euro. Ich zatrudnienie miało pomóc zespołowi w powrocie do czołówki w Ligue 1, a także w walce o grę w europejskich pucharach. Tym, który z tych piłkarzy miał zrobić solidny zespół, miał być Marcelo Bielsa. Argentyński szkoleniowiec jednak zupełnie nie sprawdził się w tej pracy.

LOSC Lille fatalnie zaczęło obecny sezon Ligue 1 przez co zespołowi grozi spadek do niższej ligi. Dodatkowo od trzech tygodni musiało radzić sobie bez Bielsy, który został zawieszony przez klub ze względu na fakt, iż wbrew zakazowi przełożonych, poleciał do Chille, gdzie odbył się pogrzeb jego bliskiego współpracownika.

W piątek stało się to, czego można było się spodziewać od momentu, gdy Bielsa został zawieszony. Zarząd Lille wydał komunikat, w którym poinformował o zwolnieniu 62-letniego trenera:

– Zamykając postępowanie dotyczące Marcelo Bielsy, Lille OSC informuje, że zerwał umowę, która wiązała klub z jego trenerem.

Argentyńczyk opiekunem francuskiego klubu był od pierwszego lipca 2017 roku. Zespół od tego czasu wygrał pięć spotkań, zanotował trzy remisy i poniósł aż dziesięć porażek. Aktualnie LOSC Lille zajmuje 18. miejsce w Ligue 1.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułMarko Vesović trafi do Legii?
Następny artykułAdam Wolniewicz na dłużej w Górniku Zabrze