Mats Wilmots nie jest już szkoleniowcem WKS

0

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej nie wywalczyła przepustki na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji. To poskutkowało zakończeniem współpracy ze szkoleniowcem Marciem Wilmotsem.

Zaledwie kilka miesięcy trwała przygoda Marca Wilmotsa jako szkoleniowca reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. 48-latek pracę w afrykańskim kraju rozpoczął w kwietniu bieżącego roku, a zakończył ją w listopadzie. Wilmots nie osiągnął z kadrą wyznaczonego celu, czyli awansu na przyszłoroczny mundial, który odbędzie się w Rosji. Tym samym reprezentacja WKS po raz pierwszy od 12 lat nie zagra na mistrzostwach świata.

O tym, że Wilmots nie jest już trenerem popularnych “Słoni”, poinformował sam zainteresowany za pomocą wpisu na portalu społecznościowym Twitter:

– W dniu dzisiejszym wraz z iworyjską federacją zdecydowaliśmy o zakończeniu naszej współpracy. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, zawodnikom oraz członkom sztabu życząc im pomyślności w dalszej karierze.

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pod wodzą Wilmotsa rozegrała sześć meczów. Bilans byłego selekcjonera jest fatalny, bowiem drużyna pod jego wodzą wygrała zaledwie jedno spotkanie. WKS w eliminacjach do mistrzostw świata zajęło drugie miejsce w Grupie C, a o braku awansu zadecydowała porażka z Maroko (0:2).

Jak dotychczas nie poinformowano o tym, kto będzie nowym selekcjonerem tej kadry. Wśród kandydatów wymienia się Christiana Gourcuffa, który niedawno został zwolniony z klubu występującego w Ligue 1 – Stade Rennes. Pierwszym zadaniem nowego opiekuna reprezentacji będzie wywalczenia awansu do Pucharu Narodów Afryki, który odbędzie się w 2019 roku w Kamerunie.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJurgen Klopp trafił do szpitala
Następny artykułCzy Zlatan Ibrahimović powinien wrócić do reprezentacji Szwecji?