Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej nie wywalczyła przepustki na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji. To poskutkowało zakończeniem współpracy ze szkoleniowcem Marciem Wilmotsem.

Zaledwie kilka miesięcy trwała przygoda Marca Wilmotsa jako szkoleniowca reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. 48-latek pracę w afrykańskim kraju rozpoczął w kwietniu bieżącego roku, a zakończył ją w listopadzie. Wilmots nie osiągnął z kadrą wyznaczonego celu, czyli awansu na przyszłoroczny mundial, który odbędzie się w Rosji. Tym samym reprezentacja WKS po raz pierwszy od 12 lat nie zagra na mistrzostwach świata.

O tym, że Wilmots nie jest już trenerem popularnych “Słoni”, poinformował sam zainteresowany za pomocą wpisu na portalu społecznościowym Twitter:

– W dniu dzisiejszym wraz z iworyjską federacją zdecydowaliśmy o zakończeniu naszej współpracy. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, zawodnikom oraz członkom sztabu życząc im pomyślności w dalszej karierze.

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pod wodzą Wilmotsa rozegrała sześć meczów. Bilans byłego selekcjonera jest fatalny, bowiem drużyna pod jego wodzą wygrała zaledwie jedno spotkanie. WKS w eliminacjach do mistrzostw świata zajęło drugie miejsce w Grupie C, a o braku awansu zadecydowała porażka z Maroko (0:2).

Jak dotychczas nie poinformowano o tym, kto będzie nowym selekcjonerem tej kadry. Wśród kandydatów wymienia się Christiana Gourcuffa, który niedawno został zwolniony z klubu występującego w Ligue 1 – Stade Rennes. Pierwszym zadaniem nowego opiekuna reprezentacji będzie wywalczenia awansu do Pucharu Narodów Afryki, który odbędzie się w 2019 roku w Kamerunie.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.