Marc Overmars – Jestem świadomy tego, że najlepsi odejdą latem

0
Marc Overmars

Na koniec letniego okna transferowego Ajax Amsterdam opublikował w mediach społecznościowych filmik. Widzimy w nim dyrektora sportowego klubu.  Marc Overmars siedzi spokojnie przy biurku. Dopiero po północy otwiera szufladę. Wyciąga stamtąd komórkę, na wyświetlaczu której widać masę nieodebranych połączeń z największych europejskich klubów.

Jak podkreśla sam Marc Overmars, mimo iż to własna produkcja klubowa, to postanowiono dość szybko ściągnąć filmik. Jednak w internecie nic nie ginie. Jeśli ktoś chce zobaczyć to dzieło, to proszę:

Jednak Marc Overmars nie ukrywa, że przed startem sezonu jego celem numer jeden było zachowanie stanu posiadania, a nawet zwiększenie siły zespołu. Film miał pokazać, że Ajax chce zatrzymać swoich czołowych graczy, że nie chciał prowadzić żadnych negocjacji w tamtym momencie. Jednak nie było to łatwe zadanie. Praktycznie codziennie Ajax był odwiedzany przez przedstawicieli największych klubów. Na lotnisku jeden za drugim lądowały prywatne odrzutowce przedstawicieli europejskich gigantów. .

Zadanie postawione przed Overmarsem w pełni zostało zrealizowane. Wypełniono też kolejne, którym był awans i pokazanie siły w Champions League. Amsterdamczycy zajmują drugie miejsce w grupie tych rozgrywek i są o krok od awansu do fazy pucharowej. Jednak dobra gra tego niezwykle młodego zespołu e pozostała niezauważona i wygląda na to, że w letnim oknie transferowym przed kolejnym sezonie już nie będzie tak łatwo zatrzymać najlepszych. Mało tego. Jest to niemal pewnik, że tacy zawodnicy jak choćby Frenkie de Jong czy Matthijs de Ligt opuszczą klub z Johan Cruijff Arena.

– Nie da się utrzymać tak utalentowanej grupy zawodników przez trzy czy cztery lata. Normalne jest to, że najlepsi w końcu odejdą od nas. O kogo chodzi? Nawet nie muszę wymieniać nazwisk. Media praktycznie codziennie informują o zainteresowaniu ze strony największych klubach. Wiemy jednak co robimy. Z jednej strony stracimy najlepszych, ale zarobimy w ten sposób olbrzymie środki. Będzie to też sygnał dla innych młodych zawodników, że Amsterdam jest miejscem, gdzie nie tylko można świetnie się wypromować, a co najważniejsze, gdzie stawia się na młodych i gdzie można się wspaniale rozwinąć.

Chcielibyśmy wygrać w przyszłości ponownie Ligę Mistrzów, ale nie jest to naszą obsesją. Moim zdaniem koniecznością jest to, że powinniśmy być stałymi uczestnikami tych rozgrywek. Jestem dumny z naszego klubu. Pod względem budżetu powoli dorównujemy najlepszym – powiedział Marc Overmars podczas walnego zgromadzenia w klubie.

A już za tydzień Ajax Amsterdam czeka wyjazdowa potyczka z ostatnią w tabeli Bredą. Marc Overmars będzie zapewne oglądał z trybun poczynania swojego młodego zespołu. Ajax jest zdecydowanym faworytem tego starcia. Bukmacher LvBet za zwycięstwo ekipy z Amsterdamu proponuje kurs: 1.10.

Nie zapomnijcie obserwować naszego profilu na Facebooku, a także dołączyć do naszej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucamy wszystkie typy, znajdziecie tam kolejne odcinki serii Ekstraklasa TYPY, La Liga TYPY, Mecze Towarzyskie TYPY, Bundesliga TYPY i innych.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLiga Narodów TYPY do meczu Turcja – Szwecja
Następny artykułLiga Narodów TYPY do meczu Anglia – Chorwacja