Manuel Neuer – o powrocie do zdrowia, Svenie Ulreichu i podróży do Tajlandii

0

Manuer Neuer z powodu złamania stopy pauzuje już od września ubiegłego roku. Na całe szczęście wszystko wskazuje, że perturbacje zdrowotne dobiegają końca. 31-letni bramkarz dostał już zgodę na powrót do treningów, a na łamach FCB.tv opowiedział między innymi o procesie rehabilitacyjnym, ale także wielu innych kwestiach.

Manuel Neuer o..

..aktualnym progresie w rehabilitacji

Meine Spielwiese @fcbayern

A post shared by Manuel Neuer (@manuelneuer) on

Muszę przyznać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Zeszły piątek był dla mnie ważny, bowiem podczas ćwiczeń w końcu nie odczuwałem bólu i mogłem wszystko zrobić tak, jak zaplanowałem. To oznacza, że wracam już do treningów (Neuer pierwszy trening odbył we wtorek – przy. red). Nie mam problemów z psychiką, głowa nie jest moim kłopotem. Codziennie robię wiele ćwiczeń, które usprawniają moje możliwości. Nie mam nacisku na grę w Lidze Mistrzów, czy Bundeslidze – po prostu codziennie jestem w centrum treningowym, przez sześć godzin daję z siebie wszystko i dzięki temu jestem na końcu rehabilitacji.

..powrocie do pełnych treningów

Wydaje się, że mój powrót jest już na wyciągnięcie ręki. Teraz zacząłem biegać i jest dobrze – nie ma obrzęku oraz osłabienia mięśni. Wykonałem także badania, które nie wykazały żadnych niepokojących wyników – to oznacza, że znowu mogę wrócić do treningów na świeżym powietrzu!

..powrocie do gry

Wciąż nie mogę dokładnie powiedzieć, kiedy to nastąpi. Dopiero co wracam do piłkarskich butów, po jakiś czasie się okaże, jak na nie reagują moje stopy. Nadal mam jednak nadzieję, że będzie mi dane rozegrać kilka meczów w barwach Bayernu Monachium w tym sezonie. To jest realistyczne, ale nie robię żadnych prognoz. Cieszę się, że wszystko idzie po mojej myśli, ale ciężko jest podać dokładną datę powrotu. Najważniejsze jest to, iż nikt nie wywołuje na mnie presji, mam się na spokojnie rehabilitować, aby wrócić do gry sprawny.

..radzeniu sobie w życiu bez piłki

Jestem niecierpliwy. Sportowcy są ambitni, przez co boli ich to, gdy inni mogą rywalizować, a oni nie. Miło jest widzieć rzeczy z innej perspektywy, z tym, że wszystko idzie tak dobrze na boisku. Ja jednak jestem protagonistą i uwielbiam tę grę, dlatego wolałbym być w bramce.

..ostatniej podróży do Tajlandii

Przede wszystkim były to wakacje, ale warto wspomnieć, że promienie słoneczne są ważnym czynnikiem przy gojeniu się kości. Trudno jest uzyskać witaminę D w zimie, dlatego to było także swego rodzaju zachętą. Cieszę się, że mogłem odpocząć a przy okazji korzystać z tak pięknej pogody, bowiem wcześniej czas spędzałem wyłącznie na żmudnej rehabilitacji.

..występach Svena Ulreicha

To, jak rozwinął się Sven Ulreich, jest po prostu niesamowite. Jego początki nie były łatwe, ale mogło to być związane ze zmianą szkoleniowca. Jak sam twierdzi – poprawił się dzięki treningom z Tonim Topaloviciem. Oglądanie jego poczynań, gdy nam nie szło, było dla mnie trudne, ale później zanotowaliśmy poprawę w grze i Sven był ważnym ogniwem. Jestem dumny z tego, jak sobie poradził w tej trudnej sytuacji.

..perspektywach Bayernu w tym sezonie

Zasadniczo wszystko jest możliwe – widzieliśmy już Bayern w wyśmienitej formie w tym sezonie. Ostatni mecz był jednak swego rodzaju ostrzeżeniem, także dlatego, że RB Lipsk porównuje się do Sevilli. Wiemy jednak, że jesteśmy silni, mamy szeroką kadrę. Cele są ambitne, nie musimy się przejmować ligą i skupić na europejskich pucharach.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

PRZEZFCB.tv
Poprzedni artykułKto zostanie selekcjonerem reprezentacji Włoch?
Następny artykułMichał Kucharczyk i Romeo Jozak komentują sytuację w klubie