Manchester City zmiażdżył Real Madryt 4:1

0
manchester city

Dla Realu Madryt był to drugi mecz z rzędu z drużyną z Manchesteru. Z United przegrali dopiero w rzutach karnych, ale City nadzieję na dobry wynik dało im tylko w pierwszej połowie. W drugich 45. minutach wszystko potoczyło się już bardzo szybko.

W pierwszej połowie w obu drużynach wystąpili podstawowi zawodnicy. Pep Guardiola zdecydował się od pierwszej minuty skorzystać z Danilo, który jeszcze kilka dni wcześniej był zawodnikiem Realu Madryt. Jego debiut wypadł obiecująco, ale początek meczu należał do bramkarzy. Najpierw Ederson obronił strzał Isco, a Keylor Navas nie dał się pokonać uderzeniom Gabriela Jesusa i Sergio Aguero. Real atakował, ale Casemiro trafił w słupek, a Karim Benzema nie zdołał pokonać Edersona.

Na drugą połowę wyszły praktycznie te same jedenastki, ale obraz gry wyglądał zupełnie inaczej. Wynik otworzył Nicolas Otamendi siedem minut po przerwie, dobijając strzał głową Johna Stonesa. Kolejne siedem minut później było już 2:0. Znakomite podanie Kevina De Bruyne'a wykorzystał Raheem Sterling.

W 62. minucie Zinedine Zidane przeprowadził dziesięć zmian, ale sytuacja na boisku nie uległa zmianie. W 67. minucie na 3:0 podwyższył wspomniany Stones. Kapitalnym zagraniem ponownie popisał się De Bruyne, który tego dnia był najlepszym zawodnikiem na murawie. Drużynę Realu pogrążył w 81. minucie 17-letni Brahim Diaz. Ładnym uderzeniem w lewy róg bramki z linii pola karnego nie dał szans broniącemu w drugiej połowie Kiko Casilli.

Honorowego gola dla Realu w 90. minucie zdobył 19-letni Oscar Rodriguez. Trzeba przyznać, że strzał wyszedł mu nieprzeciętnej urody. W sobotę Man City zmierzy się z Tottenhamem, a na Real czeka już Barcelona.

Manchester City – Real Madryt 4:1 (0:0)

1:0 – Otamendi 52′
2:0 – Sterling 59′
3:0 – Stones 67′
4:0 – Brahim Diaz 81′
4:1 – Oscar 90′

Manchester City: Ederson – Walker (70′ Duhaney), Otamendi (80′ Adarabioyo), Kompany (46′ Mangala), Stones, Danilo (80′ Sane), Toure (79′ Roberts), De Bruyne (68′ Zinczenko), Aguero (46′ Sterling), Foden (46′ Nasri), Jesus (68′ Brahim Daaz).

Real Madryt: Navas (46′ Casilla) – Carvajal (62′ Achraf), Nacho (62′ Tejero), Varane (62′ Vallejo), Marcelo (62′ Theo), Kovacić (62′ Ceballos), Casemiro (62′ Llorente), Modrić (62′ Lucas Vazquez), Isco (62′ Oscar), Benzema (62′ Mayoral), Bale (62′ Asensio).