Maciej Skorża trenerem reprezentacji olimpijskiej Zjednoczonych Emiratów Arabskich

0

Takiego ruchu chyba nikt się nie spodziewał – Maciej Skorża został nowym selekcjonerem olimpijskiej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Maciej Skorża po raz ostatni był zatrudniony w Pogoni Szczecin, z którą rozstał się pod koniec zeszłego roku. “Portowcy” pod jego wodzą zupełnie sobie nie radzili i z 16 rozegranych spotkań, wygrali raptem trzy. Od tego czasu 46-letni trener szukał nowego miejsca pracy, a to zupełnie nas zaskoczyło. Były menedżer między innymi Legii Warszawa został selekcjonerem reprezentacji olimpijskiej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

To nie pierwszy raz, kiedy to Maciej Skorża decyduje się na egzotyczny kierunek przenosin. W latach 2012-13 Polak pracował w klubie Al-Ettifaq z Arabii Saudyjskiej. Teraz doświadczony trener znów podjął się ciekawego wyzwania. Jego zadaniem będzie wprowadzenie zespołu U-23 na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku. Te odbędą się w Tokio. Do tej pory gracze Zjednoczonych Emiratów Arabskich na ten turniej dostali się tylko raz, w 2012 roku.

Co możemy powiedzieć o takim kierunku przenosin polskiego trenera? Patrząc na to, jak wiodło mu się ostatnio w Ekstraklasie w zasadzie nie możemy się dziwić takiej decyzji. Na wschodzie 41-latek będzie mógł nie tylko odpocząć od polskich warunków atmosferycznych, ale także słono zarobi za swoją pracę. Po bardzo nieudanej przygodnie z Pogonią propozycja ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich spadła mu niemal z nieba.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułDamian Kądzior opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski
Następny artykułCarlitos Lopez i Jakub Bartkowski zostają w Wiśle Kraków na dłużej