Maciej Skorża trenerem Pogoni Szczecin

0
maciej-skorża
maciej-skorża
Maciej Skorża zastąpił Kazimierza Moskala na stanowisku trenera Pogoni Szczecin. Klub nie zamierzał zmieniać szkoleniowca, ale Moskal zrezygnował z dalszej pracy ze względów osobistych.
45-letni szkoleniowiec rozpocznie pracę z drużyną wraz ze startem przygotowań do sezonu 2017/2018. Klub związał się z trenerem dwuletnią umową. Wraz ze Skrożą do klubu przychodzą dwaj jego stali współpracownicy: Rafał Janas i Włoch Paolo Terziotti. Pierwszy z nich będzie asystentem szkoleniowca, drugi trenerem przygotowania fizycznego.
Przypomnijmy. Maciej Skorża to obecnie jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w naszej lidze.
W sezonie 2006/07 był opiekunem Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, z którą zdobył Puchar Polski oraz Puchar Ekstraklasy. Na kolejne dwa sezony przeniósł się do Wisły Kraków, z którą sięgnął po dwa Mistrzostwa Polski. Potem prawie rok przerwy i Skorża obejmuje Legię Warszawa, z którą zdobywa dwukrotnie Puchar Polski. We wrześniu 2012 dość niespodziewanie przenosi się na Arabii Saudyjskiej, gdzie obejmuje  Ettifaq FC. Po prawie dwuletniej egzotycznej przygodzie postanawia nie przedłużać kontraktu z Saudyjczykami. Wraca do Polski i zostaje trenerem Lecha Poznań. W sezonie 2014/15 zdobywa z Kolejorzem Mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski. Od 12 października 2015, kiedy to został zwolniony z Lecha miał czas na odpoczynek, pracę nad sobą, staże. Teraz będzie mógł się wykazać w nowym miejscu pracy.
Cel jaki stawia Pogoń przed nowym szkoleniowcem to jak najlepsze miejsce w kolejnych rozgrywkach Ekstraklasy.
Poprzedni artykułCelades jedzie do Polski po zwycięstwo
Następny artykułMistrzowie Francji ruszają na zakupy, Tielemans przejdzie testy medyczne