Maciej Rybus – Ćwiczyliśmy dwa warianty i nie wiedzieliśmy jak grać

0

Po porażce z Kolumbią Maciej Rybus sugerował, że reprezentacja Polski w ostatnim czasie trenowała grę w dwóch wariantach taktycznych i piłkarze nie do końca wiedzieli jak grać.

W starciu z “Los Cafeteros” Maciej Rybus starał się walczyć z Juanem Cuadrado, ale to właśnie jego stroną przebiegała większość ataków rywali. Po przegranym meczu gracz Lokomotiwu Moskwa nie ukrywał, że reprezentanci Polski nie nadążali za Kolumbijczykami:

– Rywale robili przewagę, wychodzili dwóch na jednego czy trzech na dwóch. Gdy schodził Cuadrado, podłączał się do niego boczny obrońca, w dodatku obok był James. Ciężko było nam dojść do Kolumbijczyków agresywnie. Przez pierwsze 20 minut dawaliśmy radę, ale później oddaliśmy pole gry. Nie nadążaliśmy za nimi. Rywale grali szybko piłką, wymieniali piłkę na jeden, dwa kontakty. Nie potrafiliśmy nawet wejść z nimi w kontakt, to bolesna porażka.

Po tym jak reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw świata mówi się, że Adam Nawałka stracił panowanie nad zespołem i niebawem pożegna się z pracą. Te informacje podkreśla Maciej Rybus, który stwierdził, że kadrowicze trenowali grę w dwóch wariantach taktycznych i ostatecznie nie wiedzieli jak mają grać. Z drugiej strony warto podkreślić, że czołowe europejskie drużyny potrafią zmienić ustawienie kilka razy podczas jednego spotkania, a na treningach pracują nie nad dwoma, ale nad znacznie większą ilością wariantów gry.


Reprezentacja Polski już w czwartek klasycznie zagra na mundialu mecz o honor, tym razem z Japonią. Faworytem tego meczu według bukmachera LvBet będą nasi rywale – kurs na ich wygraną wynosi 2,40. Remis wyceniany jest na 3,15, natomiast zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki na 3,20.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułZbigniew Boniek – Pewien etap się zakończył
Następny artykułMundial TYPY do meczu Hiszpania – Maroko