Maciej Gostomski nie zagra już w Koronie Kielce?

0

Na jaw wyszedł fakt, że Maciej Gostomski porozumiał się z Cracovią i od 1 lipca 2018 roku zostanie piłkarzem tego klubu. Nie spodobało się to włodarzom Korony Kielce, którzy o poczynaniach swojego zawodnika dowiedzieli się z internetu. Wszystko wskazuje, że bramkarz przez kolejne pół roku mecze LOTTO Ekstraklasy będzie oglądał z trybun, bądź w telewizorze.

Maciej Gostomski w pierwszych kolejkach obecnego sezonu był wyłącznie rezerwowym bramkarzem Korony Kielce. Udało mu się jednak wygrać rywalizację ze Zlatenem Alomeroviciem i wskoczyć do pierwszego składu. 29-latek zbierał rewelacyjne noty, był ważnym ogniwem zespołu. Działacze kieleckiego klubu zamierzali przedstawić mu propozycję podpisania nowej umowy, ale się spóźnili.

Wiadomo już, że do przedłużenia współpracy na linii Gostomski – Korona Kielce nie dojdzie, bowiem zawodnik porozumiał się już z Cracovią, której zawodnikiem zostanie od 1 lipca bieżącego roku.

Wprawdzie przepisy pozwalają na podpisanie nowej umowy z innym klubem na mniej niż sześć miesięcy przed końcem obecnej, ale bramkarz zataił to przed obecnym pracodawcą. Nie spodobało się to prezesowi Korony Kielce, Krzysztofowi Zającowi:

– Jestem zawiedziony postawą Macieja Gostomskiego, przede wszystkim tym, że nie poinformował nas o podpisaniu umowy z Cracovią.

Dalsza część wypowiedzi sternika popularnych “Scyzorów” wskazuje, że Gostomski w barwach Korony już nie zagra:

– To nie jest zachowanie fair w stosunku do obecnego pracodawcy oraz przede wszystkim trenera i zawodników. Miał możliwość podpisania nowego kontraktu z innym zespołem i z takiej możliwości skorzystał, ale to w jaki sposób zarząd klubu się o tym dowiedział jest niedopuszczalne. Nie ma miejsca w Koronie na takie zachowanie, Maciej Gostomski może odejść do Cracovii już teraz.

Gostomski do Korony Kielce trafił w 2016 roku z Glasgow Rangers. 29-latek w tym sezonie na boiskach LOTTO Ekstraklasy wystąpił w 12 meczach, w których pięć razy zachował czyste konto.

Korona Kielce, zapewne już bez Gostomskiego w składzie, 11 lutego zainauguruje tegoroczną rywalizację w LOTTO Ekstraklasie. Bukmacher Fortuna na ich wygraną z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza oferuje kurs @ 2.65.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułGuido Carrillo przeniósł się do Southamptonu
Następny artykułPięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Aymericu Laporte