Łukasz Piszczek zakończył karierę reprezentacyjną!

0
łukasz piszczek

To już jest koniec. Łukasz Piszczek, od kilku lat podstawowy obrońca naszej kadry, postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną! O swojej decyzji poinformował w sobotnie południe na Facebooku.

Jerzy Brzęczek wspominał ostatnio, że to właśnie Łukasz Piszczek najbardziej przeżył porażkę Polaków na mistrzostwach świata w Rosji, ale wciąż liczył na tego piłkarza. Okazuje się jednak, że nowy selekcjoner będzie musiał znaleźć kogoś na jego miejsce.

Zawodnikiem, który najbardziej przeżył mistrzostwa jest Łukasz Piszczek. Jestem z nim w kontakcie. Myślę, że będzie potrzebował trochę czasu na odpoczynek. Teraz wyjechał na zgrupowanie z Borussią Dortmund, ale bardzo liczę na jego doświadczenie – mówił Brzęczek.

Dla Piszczka mundial był najwyraźniej kroplą, która przelała czarę goryczy. Wielokrotnie trapiony kontuzjami piłkarz postanowił ustąpić miejsca młodszym od siebie i skupić się na dokończeniu kariery w piłce klubowej.

W ten sposób kończy się pewna era w naszej reprezentacji. Wiadomo było, że po nieudanym turnieju czeka naszą drużynę rewolucja, ale nikt chyba do końca nie wierzył, że jeden z jej filarów sam zrezygnuje z dalszej przygody z reprezentacją.

Łukasz Piszczek zagrał w 65 meczach reprezentacji. Zdobył w nich trzy gole. Swój debiut zaliczył 3 lutego 2007 roku w towarzyskim meczu z Estonią, jeszcze za kadencji Leo Beenhakkera. Zagrał na Euro 2008, 2012 i 2016, a także na mundialu 2018.

Oświadczenie Łukasza:

Dzień dobry.

W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. 
Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca.

11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji.

Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał.

Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi.

Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości.

Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułAlvaro Morata zmienia numer, piękny gest Hiszpana
Następny artykułArtur Jędrzejczyk nie ma pozwolenia na grę w barwach Legii