Łukasz Moneta wkrótce zmieni otoczenie? “Prowadzimy rozmowy w sprawie wypożyczenia”

0

Łukasz Moneta nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie Legii Warszawa i wszystko wskazuje, że podczas zimowego okienka transferowego zostanie wypożyczony. Taką informacją podzielił się agent zajmujący się jego interesami.

Łukasz Moneta po raz pierwszy piłkarzem Legii Warszawa został już w 2013 roku, kiedy to do stołecznego klubu trafił z LZS Leśnica. Skrzydłowy nie zdołał się zadomowić w drużynie popularnych “Wojskowych” i po roku spędzonym na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki za darmo przeniósł się do Ruchu Chorzów.

Piłkarz pochodzący z Raciborza odbudował się na Górnym Śląsku i był jedną z najjaśniejszych postaci Ruchu Chorzów. 23-latek także z dobrej strony zaprezentował się na tegorocznych MME do lat 21, które odbyły się w Polsce. Jego solidne występy skłoniły Legię do ponownego zainteresowania się jego usługami.

Moneta w letnim okienku transferowym przeszedł z Ruchu Chorzów do Legii Warszawa za 100 tysięcy euro. O ile zawodnik za czasów Jacka Magiery dostawał sporadyczne szanse, tak Romeo Jozak wysłał go na bocznicę. Skrzydłowy nie łapie się nawet do kadry meczowej pierwszego zespołu i występuje jedynie w trzecioligowych rezerwach (11 meczów, jeden gol oraz trzy asysty).

Agent piłkarza, Paweł Staniszewski, w rozmowie z portalem “legia.net” przyznał, że jego klient w zimowym okienku najprawdopodobniej zostanie wypożyczony. Jego usługami są zainteresowane kluby z LOTTO Ekstraklasy:

– Mogę potwierdzić, że prowadzimy rozmowy w kwestii wypożyczenia. Jedna z drużyn interesujących się Łukaszem znajduje się w górnej części tabeli. Druga, to zespół z dolnej „ósemki.

Spekuluje się, że Legia Warszawa będzie chciała się pozbyć Monety, dlatego w umowie wypożyczenia ma zostać zawarta klauzura pierwokupu. “Wojskowi” na tym zawodniku będą chcieć zarobić przynajmniej 100 tysięcy euro.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZLegia.net
Poprzedni artykułBarcelona straciła Neymara, ale zachowała wielkość
Następny artykułGerard Badia wrócił do gry po kontuzji. “Potrzebuję trochę czasu”