Lucas Moura trafi do FC Nantes? “U nas byłby gwiazdą”

0

Lucas Moura w ostatnich miesiącach był wyłącznie rezerwowym Paris Saint-Germain. Ma to związek z letnimi wzmocnieniami zespołu, do którego dołączyli między innymi Neymar i Kylian Mbappe. Francuskie media donoszą, że Brazylijczyk zamierza zmienić barwy klubowe, a zainteresowane jego pozyskaniem jest FC Nantes, w którym prezesem jest Waldemar Kita.

Lucas Moura jeszcze do niedawna był motorem napędowym Paris Saint-Germain, a dobitnie potwierdzają to jego statystyki z sezonu 2016/2017 – reprezentant Brazylii we wszystkich rozgrywkach zanotował 53 występy, w których 19 razy wpisał się na listę strzelców i zanotował 11 asyst. Spadek w hierarchii miał miejsce w lecie, kiedy to do drużyny dołączyli Neymar i Kylian Mbappe.

25-latek odczuł to niezwykle boleśnie, gdyż w obecnej kampanii na boisku pojawił się jedynie sześć razy i spędził na nim 79 minut. Nie dziwi więc fakt, że pojawiają się spekulacje dotyczącego jego chęci odejścia ze stołecznej drużyny.

Jednym z kandydatów do jego pozyskania miało być FC Nantes, co w programie “Telefoot” potwierdził prezes klubu, Waldemar Kita:

– Pracowałem nad tym transferem przez dwa miesiące. Spotkałem się kilka razy z dyrektorem sportowym, Antero Henrique, i rozmawiałem z prezydentem klubu, czyli Nasserem Al-Khelaifim. Powiedział mi: „Nie ma problemu”.

Sternik Nantes zdaje sobie sprawę z klasy sportowej Lucasa i zapewnia, że w tym zespole byłby ich gwiazdą:

– Jeśli przyjdzie do naszego zespołu, na pewno będzie grał w pierwszym składzie. U nas byłby gwiazdą, a w Paris Saint-Germain jest zupełnie odwrotnie.

PSG jest zdesperowane, aby sprzedać Lucasa, gdyż musi zdobyć pieniądze, które pozwolą na spełnienie wymogów Finansowego Fair Play. Mówi się jednak, że zawodnik nie jest przekonany do przenosin do Nantes.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułGino Lettieri chce pozostać w Koronie Kielce
Następny artykułKrystian Bielik chce trafić do Championship. “Twarda liga, ale ja ją uwielbiam”